wo 21 juli 1988 72 De door reklatnanten voorgestelde lokaties zijn zodanig gesitueerd dat de bestaande kwaliteiten van het landgoed in ernstige mate zullen worden aangetast. Behalve dat de kans op verdere verkaveling in feite aanwezig is en er sprake is van verspreide bouwlokatiesredenen waarom de mening van reklamante dat geheel gehandeld wordt in de geest van het KB, als onterecht en onjuist moet worden beschouwd, zal door de door reklamanten voorgestelde bebouwing de oorspronkelijke ruimtelijke opbouw van het landgoed worden verstoord, en zal in het westelijke gedeelte een aanzienlijke aanslag op de ter plaatse aanwezige (bos)beplanting niet kunnen worden voorkomen. Overigens kan nog worden opgemerkt dat de in het ontwerp-plan "Buitenplaatsen" opgenomen extra bouwlokatie in aanzienlijke mate beter voldoet aan de conclusies van het KB. De bebouwing ligt geconcentreerd bij de overige woonbebouwing (hoofdgebouw)kan met gebruikmaking van de bestaande voorzieningen worden ontsloten en zal minder snel leiden tot een verkaveling van Bloemenoord. De toelichting op het ontwerp-bestemmingsplan geeft met betrekking tot Bloemenoord evenals voor de overige buitenplaatsen een beeld van de huldige situatie zowel ten aanzien van de 1andschappelijke en natuurwetenschappelijke kwaliteiten als ten aanzien van het toekomstige gewenste gebruik. De door reklamanten gebezigde kwalificatie "onrealistisch" wordt dan ook als onterecht en niet in overeensteming met de aanwezige kwaliteiten beschouwd. In de nota Provinciaal Beleid Landgoederen wordt op blz. 41 punt 4 de doelstelling anders geformuleerd: "Ter voorkoming van verval dient met name het landhuis een geschikte funktie te vervullen. De meest gewenste funktie is een woonfunktie. enz.". Het landhuis Bloemennoord bezit reeds een woonfunktie en vol- doet als zodanig aan het provinciale beleid.

Raadsnotulen Heemstede | 1988 | | pagina 5