21 juli 1988 72 Van do op dc lijst voorkomcnde instanties is geen bcricht ontvangen van dc instanties genocmd onder 4, 5, 10, 13, 22 en 23. De onder 1, 7, 9, 12, 14, 16 en 19 genoemde in- stanties hebben medegedeeld dat het ontwerp-plan geen aanleiding geeft tot het maken van opmerkingen. De overige instanties hebben gereageerd zoals hierna verkort is weergegeven. 2. Hoofddirekteur van de Rijksdienst voor de Monumen- tenzorg De Hoofddirekteur signaleert dat de buitenplaatsen Dennen- heuvel, Berkenrode en Hertenduin beschermde parken zijn. Het ontwerpbestemmingsplan leidt uit oogpunt van monumentenbe- scherming niet tot commentaar. Tegen de opgenomen uitbrei- dingen bestaat bij de Hoofddirekteur geen bezwaar. Te zijner tijd ziet hij wel gaarne de bouwplannen ingevolge artikel 14 van de Monumentenwet tegemoet. Van deze opmerking is nota genomen. 3. Kijksconsulent voor Handel, Ambacht en Diensten Hoewel in het algemeen de Rijksconsulent bezwaar heeft tegen het hanteren van een zo specifieke bestemming als 'Groot- handel' voor het bedrijf Laimböck, is deze bestemming in dit geval acceptabel vanwege de landschappelijk zeer gevoelige lokatie Van deze opmerking is nota genomen. 6. Hoofdingenieur-Direkteurtevens Inspekteur van de Volkshuisvesting Het plan geeft de Hoofdingenieur-Direkteurmede dankzij de uitgebreide toelichting, slechts aanleiding tot de volgende ondergeschikteopmerkingen: In artikel 3 lid 1 staat dat het op de kaart achter een letter of lettercombinatie ingeschreven eerste arabische cijfer de maximaal toelaatbare bouwhoogte van bouwwerken, geen gebouwen zijnde aangeeft. Omdat in verschillende artikelen reeds een meer gedetailleerde regeling voor bouwwerken geen gebouwen zijnde is opgenomen, verdient het mijns inziens aanbeveling in artikel 3 op te nemen dat de betreffende bepaling niet geldt voorzover een en ander reeds in artikel 4 t/m 12 is geregeld. Verder acht ik het nog van belang dat in artikel 3 ook die gebouwdelen waarvoor de maximale bouwhoogte niet geldt (zoals bijv. antennemastentoch aan een maximale hoogte worden gebonden. Mij ontgaat hct nut van de bepaling in artikel 5 dat op de buitenplaats Bloemenoord met de bestemmingen woondoeleinden 62

Raadsnotulen Heemstede | 1988 | | pagina 62