wo 21 juli 1988 72 Een aantal uitbreidingsmogelijkheden c.q. nieuwbouw op dezc landgoederen wordt of onvoldoende, of in het geheel niet qemotiveerdIn verband met de grote landschappeli]k.e en cultuurhistorische waarden hiervan dient naar mijn mening iedere uitbreiding van de bebouwing c.q. nieuwbouw zeei zorqvuldig te worden afgewogen en slechts bij zeer hoge - recent aangetoonde - urgentie op de minst kwetsbare plaatsen te worden gehonoreerd. In beginsel acht ik het stand still-principe echter het meest geëigend op deze landgoe- derenhetgeen inhoudt het nauw omgrenzen van de bestaande bebouwing In de toelichting zijn de achtergronden van de voorgestelde bebouwingsuitbreiding per buitenplaatsen aangegeven. zover geen wijziging in het bouwvolume optreedt en ook niet qewenst is, is de bestaande bebouwing nauw omgrensd. Ten aanzien van de voorschriften hebben de onderstaande opmerkingen aanleiding gegeven tot een reactie. Artikel 1 Een begripsbepaling 'landgoed' dient hier te worden opgeno- Lid 1. De opsomming van de landgoederen dient te worden gecompleteerd met: Bosbeek, Bloemenoord, Berkenrode, Boekenrode, Boskant. Inhoudelijk levert een uitleg van het begrip 'landgoed' qeen verbetering of verduidelijking op van hetgeen met dit woord bedoeld wordt. De plaatselijke bekendheid van de landgoederen is voldoende voor een juist begnp. De opsomming is gecompleteerd. ZoalÎTnu'reregeld kan binnen de bestemming alle grond »°rden benut voor zowel woondoeleinden alsook voor brjgebouwen B13 Bloemenoord is geen aparte bestemming erf opgenomen. Beter is het deze bestemming te splitsen, aangezien veelal de bijgebouwen voor woondoeleinden worden gebruikt, ^aardoor er weer druk kan worden uitgeoefend om deze voorzienmgen, al garages en schuurtjes, door middel van anticipatxeprocedures in de bestemming natuurgebied te realiseren. De constatering dat binnen de bestemming Woondoeleinden ook bijgebouwen kunnen worden gebouwd îs guist. Deze wijze van regelen is niet uniek in dit plan. In vrigwel alle plannen van de gemeente Heemstede wordt aan de eiqenaar van de grond deze vrijheid gelaten. juist vanwege de aard van de bebouwing bi] Bloemenoord en de wens geen verspreiding van gebouwen toe te laten is hier geen aparte bestemming Erf opgenomen. De regeling is duidelijk en goed hanteerbaar. Over het toepassingsbereik kan geen twijfel ontstaan. ob

Raadsnotulen Heemstede | 1988 | | pagina 65