wo 21 juli 1988 72 stellen dat ei in dat geval nog (niede) agiarische docleindcn worden nagestreefd. De toelichting is met betrekking tot de aanwezige agrarische bedrijven verduidelijktWat betreft de keuze die gemaakt zou moetcn worden oin de agrarische aktiviteiten overeenkomstig de doelstelling van het plan te bestemmen, zij opgemerkt dat de gehanteerde bestemming Natuurgebied met agrarisch gebruik geen onduidelijkheid overlaat. Een zuiver agrarische bestemming zou het aspekt natuurbehoud verwaarlozen terwijl een bestemming landgoed onvoldoende recht doet aan de bestaande agrarische aktiviteiten. Aan het agrarische gebruik van de betreffende gronden zijn een aantal beperkingen gesteld, zonder dat het gebruik van de grond als produktiemiddel onmogelijk wordt gemaakt. De beperkingen betreffen met name een aantal cultuur- technische bewerkingen, waarvan de effecten afgewogen dienen te wordfen tegen het belang van het natuurbehoud. Deze beperkingen zijn zodanig geformuleerd dat ze van geval tot geval door middel van een aanlegvergunning kunnen worden opgeheven. Deze wijze van bestemmen voldoet reeds jaren en is în overeenstemming met de Kroonjurisprudentiedie aangeeft dat ook relatief geringe agrarische aktivi- teiten op enigerlei wijze agrarisch bestemd dienen te worden Wanneer (mede) agrarische doeleinden worden nagestreefd wil ik betreffende de voorschriften en plankaart het volgende opmerken Artikel 1. lid 11 Onderverdeling van het agrarisch bedrijf în produktie- richtingen acht ik in zijn algemeenheid niet gewenst. Het aangrijpingspunt voor regelgeving in bestemmingsplannen dient niet de produktierichting te zijn. In zijn algemeenheid kan deze opmerking worden onder- schreven. Waar hier echter duidelijk andere belangen aanwezig zijn, die een stempel drukken op de uitgangs- punten van het plan is de gekozen onderverdeling op zijn plaatsZoals bekend wordt verondersteldîs de juistheid van deze benadering in de Kroonjurisprudentie bevestigd Artikel 9, lid 2. sub a Het is mijns inziens onjuist de agrarische bedrijfsvoermg te beperken tot een produktierichtingWanneer dit wordt ingegeven door het streven om bepaalde waarden te beschermen acht ik het gebruik van andere middelen (bouwvoorschriften, aanlegvergunningen) meer voor de hand liggend.

Raadsnotulen Heemstede | 1988 | | pagina 69