wo 21 juli 1988 72 1. In hct plan zijn ook land- en tuinbouw (bchalve onder staand glas) toegestaan, zodat deze op- merking op kennelijke onjuiste informatie berust. 2. Door allecn bouwvoorschriften en aanlegvergunning op te nemen zou in feite hetzelfde resultaat bereikt worden, terwijl ogenschijnlijk meer toegelaten wordt. De voorkeur wordt gegeven aan een duidelijk regeling die geen aanleiding geeft tot misverstanden Artikel 9, lid 3 De bepa1ingen in dit artikel leiden tot vastlegging van de bestaande situatie. Enige agrarische ontwikkeling is hier niet mogelijk:het gestelde op blz 14 dat de bescherming van de aanwezige waarden en de uitoefening van het landbouw- bedrijf nevenschikkend zijn geregeld, blijkt mijns inziens niet uit de voorschriften. De aard van de bedrijven, de eigendomssituatie en de ligging van de bouwpercelen zijn, mede in relatie tot de te handhaven openheid van het gebied reden deze bepaling te handhaven. Voor het agrarisch bedrijf op het landgoed Berkenrode is overigens enige uitbreiding nog mogelijk. Tenslotte kan ik uit de toelichting niet opmaken of de agrarische bedrijven ten zuiden van Oud Woestduin, langs de spoorweg Leiden/Haarlem, een bestemming hebben gekregen die overeenkomt met de bestemming van aansluitende gronden in de gemeente Bloemendaal. De gegeven bestemming komt overeen met die van de aansluitende gronden. Provinciale Planologische Commissie van Noord-Holland, Subcommissie voor de gemeentelij~ke plannen Het ontwerp-bestemmingsplan is op 20 augustus 1987 behandeld in de Provinciale Planologische Commissie in Noord-Holland Subcommissie voor de gemeentelijke plannen. Het ontwerpplan geeft de commissie aanleiding tot het maken van de volgende opmerkingen: Algemeen: Op een aantal punten wordt in het ontwerp afgeweken van het bij Koninklijk Besluit van 12 december 1983 no. 30 goedge- keurde bestemmingsplan Natuurgebieden zonder dat deze afwijkingen in de toelichting worden gemotiveerd. Het betreft hier met name een aantal aangegeven mogelijkheden tot uitbreiding of verhoging van de bebouwing op de buiten- plaatsenalsmede bepaalde bestemmingen van gronden die het 70

Raadsnotulen Heemstede | 1988 | | pagina 70