wo 21 juli 1988 72 Dczc wcg is niet opgenomen. De grondcn welke in het bestemmingsplan "Natuurgebieden" waren bestemd tot "verkeer" en buiten de goedkeuring vielen, zijn in het onderhavige plan overeenkomstig het huidige gebruik bcstemd de op het perceel Herenweg 8 Dennenheuvelopgenomen bouwmogelijkheid is te groot. De landschappelijke waarde van het terrein staat een dergelijk woongebouw niet toe. Overeenkomstig de Kroon-uitspraak inzake het bestem- mingsplan "Natuurgebieden" is de bestemming "woondoel- einden" gelegd ter plaatse van de voormalige villa. De bouwmogelijkheid vertoont qua oppervlakte en hoogte in grote mate overeenstemming met de massa van deze voormalige bebouwing. Voor het terrein is een Beheers- plan opgesteld. Hieruit blijkt dat het woongebouw de waarde van het terrein niet aantast. De te graven bouwput heeft geen invloed op het bomenbestand Het ondeskundig kappen of aanplanten heeft grotere gevolgen voor de buitenplaats dan de bouw van een appartementengebouw. Bij het ontwerpen van het plan is - en bij de bouw zal - terdege rekening worden gehouden met de op het terrein voorkomende waarden. de omvang van de bestemming "Natuurgebied" op het terrein van De Hartekamp is gering. Omdat de gronden die direkt aansluiten aan de bebouwing intensief in gebruik zijn en binnen de invloedsfeer liggen van de maatschappelijke/medische funktie, is voor deze gronden gekozen voor de bestemming "maat- schappelijke doeleinden". Het geven van de bestemming "Natuurgebied" is, gelet hierop, niet juist. De gronden welke daadwerkelijk als natuurterrein zijn aan te merken, zijn als zodanig bestemd. Ook hiervoor is een Beheersplan opgesteld. De Hartekamp hecht veel waarde aan het op het terrein aanwezige groen en doet er alles aan dit in stand te houden is het ontwerp-bestemmingsplan conserverend van aard? Ja, alle gronden zijn overeenkomstig het huidige gebruik bestemd. Slechts waar mogelijk en gewenst zijn uitbreidings- of bouwmogelijkheden opgenomen. Gedurende de avond zijn een aantal feitelijke/informatieve vragen direkt beantwoord. Deze zijn hier niet vermeld, omdat deze niet van belang zijn voor het plan. 74

Raadsnotulen Heemstede | 1988 | | pagina 74