GW 21 juli 1988 75 Op basis van het gehouden onderzoek en de verrichte inventarisaties is door de zorgsector Gemeentewerken een aanbeveling gedaan tot re- novatie van de oude en kwalitatief slechte riolen, waarbij onder renovatie moet worden verstaan: a. het volledig vervangen van de bestaande riolering of b. het op enigerlei wijze repareren van de bestaande riolering. Deze aanbeveling, die is neergelegd in het rapport "RENOVATIE VAN HET R100LSTEISEL" de datum april 1988 hangt nauw samen met een aan- tal factoren. Wij willen hier noemen: - de reeds opgenomen rioolrenovatie in het gemeentelijk beleidsplan; - de technische kwaliteit van het riool; - de relatie met andere infrastructuele werken; - knelpunten in het functioneren van het rioolstelsel - de renovatietechnieken; - de planning van de uitvoering; - weg- of wijkgebonden aanpak. Op grond van de volledige rapportage betreffende het onderhavige onderwerp komen wij tot de volgende aanbevelingen: 1. Het renoveren van de bestaande riolen in de beleidsperiode 1989 t/m 1993, zoals deze zijn aangegeven in tabel 5.2 ("Planning rioolrenovatie"op pagina 20 van het rapport "RE- NOVATIE VAN HET RIOOLSTELSELDe hieraan verbonden investermgen en lasten, voorzover dit nog niet is geschied, opnemen in de jaarbegroting en meerjarenbegrotingen voorzover deze thans reeds zijn opgenomen in lijst II-projekten, voorzover deze thans nog voorkomen op lijst I, zal het renoveren vooralsnog afhankelijk worden ge- gesteld van de jaarlijkse prioriteitstelling door de raad. Mocht de prioriteitstelling leiden tot een onverantwoord uitstel of mocht voor de renovatie van de onderhavige lijst I-projekten direkt of indirekt subsidie beschikbaar komen, bijvoorbeeld in het kader van de Wet op de Stads- en Dorpsvernieuwing, dan zal alsnog tot plaatsing op lijst II worden overgegaan. - de finaficiële mogelijkheden;

Raadsnotulen Heemstede | 1988 | | pagina 87