APZ 21 juli 1988 76 A1 deze na- en bijscholingsactiviteiten kunnen ook als maatwerk voor overheidsorganisatie georganiseerd worden. De doelgroep van deze opleidingen is niet alleen het ambtelijk apparaat, niaar ook de bestuurders van de provincies, gemeenten, waterschappen en gewesten. Tenslotte ontwikkelt de Noordhollandse Bestuursacademie op dit moment een adviesfunctie met betrekking tot het totale pakket aan bedrijfs- opleidingen en opleidingsplannen. Op deze wijze treedt de bestuurs- academie duidelijk dienstverlenend op in de richting van het personeel- en organisatiebeleid van de deelnemers. Bij het verzorgen van deze activiteiten wordt uitgegaan van een be- drijfseconomische opzet. Dat betekent dat de deelnemersbijdragen gebruikt worden voor de niet door het lesgeld gedekte kosten in de zogenaamde gereglementeerde opleidingen. Deze deelnemersbijdragen zijn de afgelopen drie jaren reeds verlaagd. Op dit moment ontwikkelt het dagelijks bestuur een financieel be- leid, dat erop gericht is de deelnemersbijdragen nog verder te ver- lagen en de kosten voor de opleidingen zoveel mogelijk toe te rekenen aan de deelnemers aan die cursussen. Op deze wijze kunnen op een be- drijfsmatige wijze de kosten voor dergelijke vakopleidingen zichtbaar gemaakt en beheerst worden bij de deelnemende openbare lichamen. De overige hierboven genoemde activiteiten van de Noordhollandse Bestuursacademie zijn in bedrijfseconomisch opzicht kostendekkend. De kosten worden direct toegerekend aan de inschrijvers voor na- en bijscholingscursussen dan wel aan de opdrachtgever voor maatwerk- opleidingen. Door een goede bedrijfsmatige aanpak kan de bestuursacademie cursus- prijzen bieden die doorgaans onder de in de commerciële markt ge- bruikelijke prijzen liggen.

Raadsnotulen Heemstede | 1988 | | pagina 94