5. HET VOORGESTANE BELEID 6 a 5.1 De woninqen tussen de Prinsenlaan en de Glippervaart (waarneempunt 4) Het betreft hier een invulling van een gat in de noordelijke straatwand welke invulling verband houdt met de stedebouwkundige wens de ingang tot de oude kom van de buurtschap de Glip te verduidelijken. Voor de bouw van 3 woningen ter plaatse zijn bij besluit van gedeputeerde staten d.d. 17 april 1984, nrs. 392 en 393 verklaringen van geen bezwaar als bedoeld in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel B| 50, lid 8, van de Woningwet afgegeven. Daarmee is tevens ingewilligd het verzoek tot vaststelling van een hogere grenswaarde (57 dB(A))- 5.2 De woningen in UW I aan de Prinsenlaan (waarneempunt 1) Voor de bouw van 39 woningen in dit gebied is bij besluit van gedeputeerde staten d.d. 27 september 1983, nr. 291 een verklaring van geen bezwaar als bedoeld in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8, van de Woningwet afgegeven. Daarmee is tevens ingewilligd het verzoek tot vaststelling van een hogere grenswaarde (52 db(A)). 5.3 De woningen in UW II (waarneempunten 2, 3, 5, 6 en 7). Het gebied UW II heeft de bestemming uit te werken woongebied. De bestem- mingsregeling heeft een globaal karakter. Op dit moment zijn er nog geen konkrete uitwerkingsplannen die aan de grens waarden van de Wet geluidhinder getoetst kunnen worden. De voorkeursgrenswaarde wordt bereikt op 25 30 m. uit de as van de Prin- senlaan. In de tot nu toe gemaakte proefverkavelingen is ervan uitgegaan dat de bebouwing ten noorden van de Glippervaart zal blijven op een afstand van ongeveer 28 m. uit de as van de weg. Het is echter niet uitgesloten dat om exploitatieve redenen zal worden gekozen voor een verlegging van deze watergang. In dat geval zal de bestemmingsgrens ongeveer 10 m. uit de weg-as komen te liggen. Op deze afstand bedraagt de geluidsbelasting 55 dB(A) (waarneempunt 2). Op dit moment is het nog niet mogelijk aan te tonen dat de bebouwing tot dicht bij de Prinsenlaan moet komen te staan. Om eerder genoemde redenen is het echter niet gewenst in de uitwerkingsregels vast te leggen dat de minimum-afstand 25 - 30 m. moet bedragen. Voor het aanvragen van een hogere grenswaarde moet daarom uitgegaan worden van de meest ongunstige situatie die door de uitwerkingsregels worden toegelaten, in dit geval bebouwing op 10 m. uit de as van de Prinsenlaan. De aan te vragen hogere waarde bedraagt dus 55 dB(A). Deze kan alleen wor- den verleend wanneer de woningen, waarvoor waarde wordt verleend, een doel- matige akoestische afschermende funktie gaan vervullen voor de erachter te bouwen woningen (zie art. 2 van het Besluit grenswaarden binnen zones langs wegen) Bij de uitwerking van de UW-bestemming zalalvorens gebruikt gemaakt wordt van de toegekende hogere waarde, alsnog moeten worden nagegaan of een lageri geluidsbelasting dan 55 dB(A) haalbaar is.

Raadsnotulen Heemstede | 1988 | | pagina 111