WE 21 oktober 1988 118 a, b wijze ter inzage. In het kort zullen onderstaand de beiangrijkste punten betretfende de basisgezondheidsdienst gewest Zuid-Kennemerland worden aangegeven: - de besturen van de gewestgemeenten dragen hun taken inzake het instel- len en instandhouden van een basisgezondheidsdienst over aan het be- stuur van het gewest Zuid-Kennemerland; de gewestregeling zal hiertoe gelijktijdig worden gewijzigd; het bestuur van het gewest draagt de hierbovengenoemde taken over aan een in te stellen bestuurscomnissie, waarin de portefeui1lehouders volksgezondheid van de gewestgemeenten en een lid uit de Kennemerraad zitting hebben; - het gewest sluit met de gemeente Haarlem een dienstverleningsovereen- komst terzake van de basisgezondheidsdienst; de bestuurscommissie is belast met het beleid, de gemeente Haarlem met de uitvoering van de basisgezondheidsdienst taken; - de besluiten vari de bestuurscommissie worden bij unanimiteit genomen; de Schoolartsendienst Kring Heemstede zal worden opgenomen in de basis- gezondheidsdienst gewest Zuid-Kennemerland en het personeel zal worden overgenomen; - de huidige werkwijze en standplaats van de schoolartsendienst zullen in de basisgezondheidsdienst gehandhaafd blijven; het bestuur van de schoolartsendienst stemt hierinee in en heeft voor het personeel van de schoolartsendienst een personeelsplan vastgesteld; - de basisgezondheidsdienst zal van start gaan met een drietal hoofdta- ken, te weten: jeugdgezondheidszorg, algemene preventieve gezondheids- zorg en medische sociale advisering; - de laatste taak is geen verplichte taak, maar kan door de gemeenten fa- cultatief tegen kostprijs worden afgenomen van de basisgezondheids- dienst. In grote lijnen bestaan de inkomsten van de basisgezondheidsdienst uit gemeentelijke bijdragen, rijksbijdragen en bijdragen van derden. De rijksbijdragen worden per 1 januari 1989 overgeheveld naar het gemeen- tefondsnadat daarop een korting van 7,3% is toegepast. Bij het berekenen van de gemeentelijke bijdragen is er vanuit gegaan dat deze korting voor rekening van de gemeente wordt genomen.

Raadsnotulen Heemstede | 1988 | | pagina 174