130 Kosten en verqoedinqen Het ministerie van W.V.C. stelt ten behoeve van de asielzoekers een be- drag voor zak- en kleedgeld en kosten van voeding beschikbaar. Dit bedrag wordt doorbetaald aan de asielzoekers. De hoogte van het bedrag is afhankelijk van de gezinssituatie. Deze toelage wordt volledig do°r het rijk vergoed. Daarnaast ontvangt de gemeente een bijdrage van 645,-- per asielzoeker per maand. Deze bijdrage is bestemd voor de kosten die de gemeente moet maken voor de opvang zoals: - huisvestingskosten (geschat wordt 220,— per maand); verplichte ziekenfondsverzekering 144,-- per maand per persoon, met uitzondering van kinderen tot en met 16 jaar, die gratis bij hun ouders zijn meeverzekerd) - w.a. verzekering; - sociaal-culturele activiteiten; - energielasten; - buitengewone kosten; - apparaatskosten. Van de vergoeding van 645,-- per maand zal 220,-- bestemd worden voor huisvestingslasten en voor personen van 17 jaar en ouder 144,-- per maand voor premie ziekenfonds. Mede afhankelijk van de wensen van be- trokken asielzoeker(s) kan dit individueel worden bezien. Daarnaast ontvangt de gemeente per asielzoekersplaats 1 x per 4 jaar een bedrag ad 2.000,voor inrichtingskosten. De gemeente zal een leegstandsvergoeding van 220,— per maand ontvangen, indien een asielzoekersplaats - tijdelijk door het Ministerie van W.V.C. - niet wordt opgevuld. Kosten geschikt maken pand Roemer Visscherplein 11. Het pand Roemer Visscherplein 11 is tot 15 mei 1988 door het RIAGG ge- huurd van de gemeente (huurbedrag 15.000,-- per jaar). Het huurcon- tract loopt tot 31 mei 1989, doch het RIAGG heeft verzocht het con- tracht zo spoedig mogelijk te mogen beëindigen. Het pand staat thans leeg. Hoewel het pand in goede staat van onderhoud verkeert, dient het aangepast te worden voor de toekomstige bewoning. De kosten voor de verbouwing/aanpassing worden als volgt begroot: - 2 - WE 22 december 1988

Raadsnotulen Heemstede | 1988 | | pagina 102