WE 22 december 1988 130 Het bestuur van deze Raad heeft medewerking toegezegd. Ook de Saam- horigheidsgroep Heemstede heeft steun toegezegd. De Stichting Vluchtelingenwerk Nederland heeft van het Ministerie van W.V.C. subsidie ontvangen om gemeenten behulpzaam te zijn met het op- zetten van vrijwil1igersgroepen. Tevens kan Vluchtelingenwerk Nederland een voorlichtingsavond voor adspirant-vrijwilligers organiseren. De Stichting is een landelijk opererende organisatie met zelfstandig werkende plaatselijke (regionale) afdelingen. De afdeling Haarlem heeft de regiogemeenten aangeboden een deel van de begeleiding van de asielzoekers op zich te nemen. Oe vaste overheadkosten zouden voor Heemstede 13.430,-- bedragen. De helft van dit bedrag zal opgaan aan een aan te stellen coördinator. Er is landelijk gezien - thans vangen ongeveer 120 gemeenten asiel- zoekers op - geen eenduidige mening over afdelingen van Vluchtelingenwerk. Een aantal gementen regelt alles zelf, een aantal gemeenten sluit deel- contracten met Vluchtelingenwerk af en een aantal gemeenten laat veel door Vluchtelingenwerk regelen (vooral de grotere gemeenten). Wel is er landelijke ervaring met betrekking tot de intensiteit van de werkzaamheden met betrekking tot de opvang. Bij de eerste opvang in een pand/woning dient er veel begeleiding plaats te vinden (koken, wassen, boodschappen doen etc.). Indien een eerste volledige instructie heeft plaatsgevonden, worden bij mutaties in de woning de nieuwe asielzoekers door hun medebewoners opgevangen, waardoor de begeleiding niet meer zo intensief behoeft te zijn. Op dit moment bestaat nog onvoldoende zekerheid over de invulling van de sociaal-culturele activiteiten - daar zal nog nadere invulling van ge- geven moeten worden met Stichting Sociaal Cultreel Werk Heemstede en overige (vrijwilligers)organisaties - en andere activiteiten. Indien voor deelwerkzaamheden geen vrijwilligers beschikbaar zijn, of geen deskundigheid aanwezig is, zou 1n incidentele gevallen op contract- basis met Vluchtelingenwerk Haarlem gewerkt kunnen worden. Wel is al een opzet gemaakt van de te verwachten onderverdeling van werkzaamheden tussen gemeente, VluchtelingenwerkStichting Sociaal Cultureel Werk Heemstede en vrijwi11igers

Raadsnotulen Heemstede | 1988 | | pagina 104