WE 25 november 1988 133 aancjemerkt. Dit betekent dat overeenkomstig het beleid van de gemeente het beleid van de provincie v.w.b. flankerend beleid bij de subsidie- verzoeken 1988 als uitgangspunt zal dienen. - Naast het begrip aanleunwoning onderscheidt de provincie bij alarme- ringsprojekten zoals hierbedoeld nog 2 vormen, te weten: a^ een voorziening in een complex bejaardenwoningen met aansluiting op een "centrale" van de beheerder; t). een op verzoek van een oudere aangelegde voorziening in de eigen (bejaarden)woning met aansluiting op een - bovenplaatselijke - cen- trale. Ad a. De provincie heeft t.a.v. deze vorm geen beleid geformuleerd. Indien de 23 woningen aan de Blekersvaart derhalve worden aangemerkt als een voorziening genoemd onder dit punt, dan zal wegens het ontbreken van provinciaal beleid door de gemeente zelf een beleid moeten worden gefor- muleerd, zoals dat bij de aanvraag van St. Kennemerduin reeds was gedaan In dit geval bestaat er dan geen aanleiding de beslissing op voormeld verzoek te herzien. Ad b. De provincie heeft t.a.v. deze vorm een beleid geformuleerd. Indien de 23 woningen aan de Blekersvaart worden aangemerkt als een voor ziening genoemd onder dit punt, dan moet het provinciaal beleid als uit- gangspunt genomen worden bij de beoordeling van het verzoek van St. Ken- nemerduin. De provincie adviseert de organisatie, de introductie, de uitvoering van een bejaardenalarmeringssysteem en de begeleiding daarbij op lo- caal niveau te laten plaatsvinden. Bovendien merkt de provincie op dat het uit kostenoogpunt wenselijk is om bij aanschaf van apparatuur waar- bij een centrale nodig is, aansluiting te zoeken bij reeds bestaande voorzieningen. Gezien het feit dat de gemeente reeds over een alarmeringssysteem be- schikt waarbij nog ruimte is voor nieuwe aansluitingen, is aansluiting hierop te prefereren boven het installeren van een nieuw systeem met daarbij komende hoge kosten van een nieuw te plaatsen centrale. Ook in dit geval bestaat er dan geen aanleiding de beslissing op voor- meld verzoek te herzien. -2-

Raadsnotulen Heemstede | 1988 | | pagina 116