WE 25 november 1988 134 AANSLUITING BIJ STICHTING SCHOOLBEGELEIDINGSDIENST ZUID-KENNEMERLAND Heemstede, 8 november 1988. Aan de raad, Met de inwerkingtreding van de Wet op de Onderwijsverzorging is een ge- wijzigde financiele verhouding tussen de schoolbegeleidingsdiensten en het Rijk van kracht geworden. Eén van de subsidie-eisen van de wet is dat een rayon van een schoolbe- geleidingsdienst tenminste een omvang van 15.000 leerlingen uit het pri- mair onderwijs telt. Op basis hiervan deelt de Minister van Onderwijs en Wetenschappen de voor rijkssubsidie in aanmerking komende rayons in. Bij brief van 14 december 1987, kenmerk DI/VG/BG-72.833, deed de Minister u een beschikking toekomen waarbij de werkgebieden van de stichtingen Schooladvies- en Begeleidingsdienst Zuid-West Kennemerland (S.A.B.D.- Z.W.K.) en de Regionale Schooladviesdienst Haarlem (R.S.A.D.) in één rayon werden samengevoegd. Zoals u bekend is, wordt al enige jaren gewerkt aan de totstandkoming van een fusie tussen de twee diensten. Om blijvend verzekerd te zijn van rijkssubsidie is samenwerking per 1 januari 1989 noodzakelijk. Het ligt in de bedoeling de fusie 1n twee fasen uit te voeren. De bestuurlijke fusie zal plaatsvinden per 1 januari 1989. De huidige stichtingen zullen tenminste in stand blijven tot de institu- tionele fusie per 1 januari 1990. Het huidige personeel zal in dienst komen van de nieuwe stichting onder handhaving van de huidige rechtspositie zoals vermeld in het protocol be- horende bij de bijgevoegde statuten. Het dienstensubsidie 1989 zal aan het bestuur van de nieuwe stichting wor- den verstrekt. De kosten worden gedragen binnen de subsidies van Rijk en gemeenten, ver- deeld per dienst. De fusie zal aldus niet van invloed zijn op de bijdrage per gemeente. -1-

Raadsnotulen Heemstede | 1988 | | pagina 119