142 VERVANGING DAKBEDEKKING CRAYENESTERSCHOOL Heemstede, 15 november 1988 Aan de raad, De dakbedekking van de Crayenesterschoolbestaande uit keramische leipannen, verkeert in zeer slechte staat en dient op korte termijn te worden vervangen. Doordat de oplegnokken zijn afgebroken is het pannenpakket gaan schuiven. Het dak is niet meer waterdicht, waardooor gevolgschade ontstaat aan de onderconstructie. Bovendien is het losliggende pannenpakket een gevaar voor de jeugd op de speelplaats. Ter Informatie ligt een fotoreportage ter inzage. Het hellende pannendak is 50 jaar oud. De afschrijvingstermijn vol- gens het "Londo"-bekostigingsstelse1 is 60 jaar. De oorzaak dat het dak eerder is versleten, moet worden toegeschreven aan vandalisme door de jeugd op het schoolterrein (ballen op het dak, belopen en kapot gooien van de dakpannen). De dakrenovatie zal bestaan uit het slopen en afvoeren van de be- staande dakpannen (inclusief tengels en panlatten), het herstellen van aangetast dakhout, het aanbrengen van tengels, panlatten en lei- pannen en het aanbrengen/herstellen van goten en hemelwaterafvoeren. Het noodzakelijke krediet wordt geraamd op f 282.000,--. In de bij- stelling Beleidsplan Voorjaar 1988 1s op lijst II, nr. 49 hiervoor dekklng aangegeven uit het fonds "Andere Voorzieningen W.B.O.". Slechts platte daken kunnen echter uit dit fonds worden bekostigd. Vervanging van hellende daken is 1n principe eerst mogelijk als de cyclus is voltooid en het schoolgebouw op grond van jaarlijkse aan- wijzing per circulaire in aanmerking komt voor ingrijpend onderhoud als 1n dit geval WE 2 5 november 1988

Raadsnotulen Heemstede | 1988 | | pagina 147