142 Rijksbekostiging zal aldus eerst in 1998 mogelijk zijn en wel op basis van vervanging van dakpannen inclusief houtwerk en goten voor 1/3 deel. Het Ministerie van Onderwijs en Wetenschappen gaat er namelijk van uit dat na 60 jaar slechts 1 op de 3 scholen een pannendak volledig moet vervangen. Consequentie van het vorenstaande is dat in verband met vroeg tijdig ingrijpend onderhoud een bedrag ad. 282.000,— moet worden voor gefinancierd uit algemene middelen. Rond 1998 mag van het Rijk een bedrag van circa 47.500,— worden terug verwacht voor gedeeltelijke vervanglng van het hellende dak. Wanneer het schoolgebouw voor algehele aanpassing 1n aanmerking komt, moet afhankelijk van de bouwkundige staat, binnen het daarvoor te ontvan gen normbedrag worden gebleven, zulks rekenlng houdend met de thans aan de orde zijnde kosten voor vroegtijdige dakvervanglng. Gelet op het vorenstaande stellen wij u voor een extra-kredlet ad. 282.000,-- beschikbaar te stellen voor de vervanging van de dakbedek- king van de Crayenesterschool De raad van de gemeente Heemstede; overwegende, dat de dakbedekking van de openbare Crayenesterschool dient te worden vervangen; gelezen het voorstel van burgemeester en wethouders d.d. 15 november Burgemeester en wethouders van HEEMSTEDE De secretaris, W.H. van den Hoek. De burgemeester, O.R. van den Bosch. 1988; BESLUIT - ten behoeve van het vervangen van de dakbedekking van de Crayenester- school een extra krediet ad. 282.000,- beschikbaar te stellen; -2- WE 25 november 1988

Raadsnotulen Heemstede | 1988 | | pagina 148