FIN 25 november 1988 LEGESVERORDENING 1989 123 Heemstede, 15 november 1988. Aan de raad, Bij besluit van 25 oktober 1979 heeft u de thans geldende legesverorde- ning en de daarbij behorende tarieventabel vastgesteld. Op deze veror- dening zijn tot nu toe een tiental wijzigingen aangebracht. Voor 1989 dient de verordening wederom gewijzigd te worden. Deze wijzi- ging 1s noodzakelijk omdat door uitspraken van de Hoge Raad enige bepa- lingen in de huidige verordening onverbindend zijn geworden. Het betreft hier de bepalingen omtrent het doorberekenen van publicatle-kosten en externe advieskosten bij aanvragen voor hinderwet, bouw-, lozings- en ge- luidhlndervergunningen. Op grond van artikel 270 van de gemeentewet dient 1n de belastingverordening in de daartoe leidende gevallen het tarief te vermelden. Aan belastingplichtige dient op duidelijke wijze inzicht te worden gegeven in het beloop van het te heffen bedrag. De bepalingen in de thans geldende verordening voorzien daarin niet. In de nieuwe verordenlng zijn nu artikelen opgenomen die het mogelijk ma- ken voorafgaande aan het in behandeling nemen van een aanvraag van de hierboven vermelde vergunningen, in voorkomende gevalien de externe ad- vieskosten aan de aanvrager mee te delen en door te berekenen. De even- tuele publikatiekosten zijn in de basisbedragen opgenomen. Naast deze wijzigingen dienen er ook een aantal tarieven te worden aange- past. Eên en ander heeft ons doen besluiten u een nieuw ontwerp legesver- ordening voor te leggen waarin rekening is gehouden met het vereiste in artikel 270 van de gemeentewet en de aanpassing van de tarieven. De nieuwe verordening en de daarbij behorende tarieventabel is zoveel mo- geüjk afgestemd op de model-verordening van de Vereniging van Neder- landse Gemeenten. Zowel de redactie van de verordening als de redactie en de indeling van tarieventabel 1s ten opzichte van de oude verordening gewijzigd. De ongewijzigde tarieven zijn zoveel mogelijk 1n de nieuwe tabel opgeno- men. Van de gewijzigde en nieuwe tarieven volgt hieronder een opgave.

Raadsnotulen Heemstede | 1988 | | pagina 17