FIN 25 november 1988 123 Hoofdstuk 2. Bestuurstukken. Nieuwe tarieven zijn opgenomen voor verslagen van vergaderingen van raads commissies. Deze tarieven zijn gelijk aan de tarieven van de raadsstuk- ken. De tarieven voor de Bouwverordening en de toelichting zijn verhoogd tot de werkelijke kosten. Hoofdstuk 3. Burgerlijke stand. Een nieuw tarief is opgenomen voor de voltrekking van een huwelijk in een bijzonder huis ingevolge artikel 64 van het B.W. Het tarief 1s gelijk aan het tarief van een huwelijksvoltrekking op vrijdagmiddag. Het tarief voor het beschikbaar stellen van getuige is verhoogd van 8,20 naar 16,50. De tarieven voor het verstrekken van een trouwboekje en een duplicaat van een trouwboekje zijn verhoogd en tevens 1s er een ta rief opgenomen voor het verstrekken van een trouwboekje met luxe omslag. De verhoging van de tarieven is noodzakelijk om de kosten te dekken. Hoofdstuk 5. Bouwverqunninqen. In de concept-begroting is rekening gehouden met een verhoging van de ta- rieven voor bouwleges. Een meer opbrengst van 25.000,1s geraamd. De tarieven voor het verstrekken van een bouwvergunning zijn daarom met 2 o/oo verhoogd. Tevens zijn de schaalbedragen iets verlaagd tot ronde bedragen. De overige tarieven vermeld in dit hoofdstuk zijn meer aangepast aan de werkelijke kosten. Ook de teruggave van bouwleges is nu 1n dit hoofdstuk geregeld. Hoofdstuk 6. Hinderwetvergunninqen. In de concept-begroting is rekening gehouden met een meeropbrengst van leges voor hinderwetvergunningen van 3.000,—. Om dit te bereiken zijn de basistarieven verhoogd. Door deze verhoging wordt een hoger dekkings- percentage bereikt.

Raadsnotulen Heemstede | 1988 | | pagina 18