FIN 25 november 1988 123 Ten opzichte van de oude verordening zijn een aantal heffingen verval- len. Deze heffingen betroffen de categorie bedrijven welke nu bij Alge- mene maatregel van Bestuur zijn aangewezen en waarvoor algemene voor- schriften gelden. Deze bedrijven kunnen volstaan met een kennisgeving. Dit impliceert dat de vergunningsplicht voor deze categorie bedrljven is opgeheven. Ook in dit hoofdstuk is de teruggave van leges geregeld. Hoofdstuk 9. Kadaster. Een aantal tarieven in dit hoofdstuk zijn aangepast aan de werkelijke kosten. Hoofdstuk 10. Alqemene Plaatselijke Verordening. Het tarief voor een ontheffing voor het aanbrengen en/of wijzigen van Hchtreclames en andere reclame-objecten 1s gesteld op 75,--. De werkzaamheden die met het verstrekken van de vergunning gemoeid zijn rechtvaardigen dit tarlef. Hoofdstuk 11. Verklarinq omtrent personen. De verhoging van de bedragen 1s het gevolg van het voorschrift dat de totaal verschuldigde leges voor het verkrijgen van een paspoort in de ta- rieventabel vermeld moeten worden. De opgenomen bedragen zijn dus inclu- sief de rijksleges. De gemeentelijke leges voor paspoorten oud model zijn gelijk gebleven. Daarnaast zijn tevens in de tarieventabel de tarieven voor de nieuwe pas- poorten opgenomen. De verwachting is dat in de loop van het jaar 1989 ook 1n Heemstede het nieuwe paspoort verkrijgbaar is. De tarieven van de nieu- we paspoorten zijn ook inclusief de rijksleges vermeld. De gemeentelijke leges voor een nieuw paspoort zijn voorlopig vastgesteld op de door de Vereniging van Nederlandse Gemeenten geadviseerde bedragen t.w. voor een paspoort 15,— en voor bijschrijvingen 5,50. Mocht in de praktijk blijken dat de werkzaamheden verbonden aan het verstrekken van nieuwe

Raadsnotulen Heemstede | 1988 | | pagina 19