WE 25 november 1988 128 De liquidatiekosten betreffen wachtgeldverplichtingenkosten sloop en afvoer gebouwen en materialen, rente, administratie- en accountantskos- ten gedurende de afwikkeling van de exploitatie etc. Deze kosten worden verdeeld op basis van het inwonertal van de deelne- mende gemeenten. Wij vragen bijzondere aandacht voor het volgende. De kosten van bodem- sanering maken onderdeel uit van de iquidatiekosten. Deze kosten worden, inclusief onderzoekkosten geraamd op 700.000, Blijkens een verkennend bodemonderzoek is de verontreiniging waarschijn 1ijk veroorzaakt tijdens het gebruik van het terrein als woonwagencen- trum als gevolg van ter plaatse uitgeoefende (illegale) activiteiten. Het woonwagenschap dient de sanering van de grond te laten uitvoeren en dient primair de kosten voor zijn rekening te nemen. De V.N.G. raamt de kosten voorlopig voor rekening van het rijk. Inmiddels zijn namelijk onderhandelingen geopend met vertegenwoordigers van de provincie en van de Ministeries van W.V.C. en V.R.O.M. teneinde te bewerkstel1igen dat deze de kosten van bodemsanering volledig voor hun rekening nemen. Eén en ander is echter afhankelijk van de mate van verontreiniging en de mate waarin gevaar voor de volksgezondheid aan- wezig is of dreigt te ontstaan. Hiervoor dient een nader onderzoek ingesteld te worden, waarvan de uit- slag waarschijnlijk vöör 1 januari 1989 bekend zal zijn. Indien het rijk de kosten van bodemsanering uiteindelijk niet voor zijn rekening neemt, dan betekent dit een extra financieel nadeel voor de deelnemende gemeenten van ca. f 700.000,--. Indien het bedrag op dezelfde wijze over de deelnemende gemeenten wordt verdeeld als de overige kosten, dan betekent dit dat Heemstede nogmaals 102.000,-- moet bijdragen. De uitkomst van het onderzoek en de onder handelingen moet echter worden afgewacht. Ondanks de onzekerheid die er voorlopig blijft bestaan wat betreft de definitieve hoogte van de bijdra ge van Heemstede in de 1iquidatiekosten kan de gemeenschappelijke rege- ling worden opgeheven. Wij stellen u derhalve voor, conform het verzoek van het algemeen be- stuur van het Woonwagenschap Zuid-Kennemerland van 6 juli 1988, in te stemmen met het betreffende principe-besluit van dit bestuur.

Raadsnotulen Heemstede | 1988 | | pagina 70