FIN 22 december 1988 GEINTEGREERDE DIENSTVERLENING B.N.G. 146 Heemstede, 6 december 1988. Aan de raad, Van de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten (B.N.G.) is een aanbieding ontvangen voor een pakket voor geïntegreerde dienstverlening op het ter- rein van betalingsverkeer en kredietverlening. Het aangeboden pakket bestaat uit de navolgende vijf onderdelen: A. De gemeente verbindt zich om het betalingsverkeer in overwegende mate via de bank te leiden. Uit de praktijk blijkt dat aan deze voorwaarde feitelijk al wordt voldaan. B. In het kader van het pakket is sprake van een kort-kredietarrangement dat bestaat uit een werkkrediet in rekening-courant (2 miljoen), een daggeldfaciliteit (max. 4 miljoen) en een kasgeldfaciliteit (min. 1,3 miljoen en max. - zonder gebruik daggeldfaciliteit - 5,3 miljoen). De totale faciliteit is gelijk aan het huidige maximum rekening-cou- rantkrediet. Voor creditstanden wordt een zichtdepositofaciliteit geboden boven 0.5.miljoen. Voordelen van deze aanbieding zijn: 1. voor het debettarief geldt een afslag van 0,25ï op het basistarief; 2. voor respectievelijk daggeld en zichtdeposito geldt een tarief van +0,125 en -0,125% op het dagelijks door de bank vast te stellen per- centage; 3. de daggeldfaciliteit wordt automatisch door de bank verzorgd, ach- teraf opkomende valutamutaties worden meegerekend en afrekening vindt plaats tot op de cent nauwkeurig. Binnen het pakket verbindt de gemeente zich kasgeld bij de B.N.G. aan te trekken. Hiervan mag slechts dan worden afgeweken als het effec- tief rendement bij een andere geldgever minimaal 0,1% voordeliger is. C. Ook vaste financieringsmiddelen (lang geld) worden binnen het pakket bij de B.N.G. aangetrokken. Evenals bij het kort-kredietarrangement geldt hier een ontsnappingsclausule (all in) van meer dan 0,1%. -1-

Raadsnotulen Heemstede | 1988 | | pagina 11