146 D. Via een zgn. concernblokconstructie met de Postbank N.V. wordt een koppeling tot stand gebracht tussen giro- en B.N.G.-rekening. Hierdoor worden tekorten/overschotten t.o.v. de nulstand dagelijks aangevuld/overgeheveld uit/naar het rekening-courantkrediet bij de B.N.G., teneinde renteverliezen te voorkomen. E. Voor gemeenten die gebruik maken van het pakket voor geïntegreerde dienstverlening is het in opdracht van de B.N.G. ontwikkelde kasbe- heersysteem (PC-toepassing) beschikbaar. Momenteel wordt het 1iquiditeitenbeheer handmatig bijgehouden. Automatische verwerking biedt nauwkeuriger berekeningsmogelijkheden hetgeen in combinatie met een lagere foutkans tot een verdere bespa- ring op rentekosten kan leiden. Indien uw raad ons voorstel overneemt, stellen wij ons voor dit systeem zo spoedig mogelijk operationeel te laten zijn. Deelname aan het pakket is mogelijk door het sluiten van een raamovereen- komst met de bank. Hiertoe heeft de bank een ontwerp bij de aanbieding ge voegd. De minimale duur van deelname is in beginsel gesteld op een vol ka lenderjaar, met een stilzwijgende verlenging voor telkens éën jaar. Zoals uit het vorenstaande mag blijken, is het pakket voor geïntegreerde dienstverlening gebaseerd op wederzijds voordeel. Samengevat zijn de voor delen voor de gemeente: I. beperking van kosten (rente); II. beperking van routine-operaties (dagelijks contact met de bank); III. automatische liquiditeitenregeling; IV. kredietverlening op optimale momenten; V. overzichtelijker door concernblokconstructie; VI. eigen beslissingsmogelijkheden voor (bij)sturing; VII. gebruik kasbeheersysteem. Door aanbieding van bijgaand ontwerp-raadsbesluit stellen wij u voor ons te machtigen tot het aangaan van een raamovereenkomst voor geïntegreerde dienstverlening voor betalingsverkeer en kredietoperaties met de B.N.G. Burgemeester en wethouders van HEEMSTEDE De secretaris, A. Buiter, l.s. De burgemeester, O.R. van den Bosch. -2- FIN 22 december 1988

Raadsnotulen Heemstede | 1988 | | pagina 12