22 december 1988 147 FUSIE DIACONESSENHUIS EN MARIASTICHTING; CONTINUERING GARANTIE GELDLENINGEN Heemstede, 6 december 1988. Aan de raad, Zoals u bekend zal zijn, zijn de Stichting Diaconessenhuis te Heemstede en de Vereniging Ziekenhuis Mariastichting te Haarlem voornemens om per 1 januari 1989 te fuseren. Er zal naar worden gestreefd om een nieuwe stichting op te richten, ge- naamd Stichting Interconfessioneel Spaarneziekenhuisaan welke stichting beide partijen per 1 januari 1989 haar ziekenhuizen met alle daartoe direct behorende activa en passiva zullen overdragen, welke stichting het fusie-ziekenhuis (genaamd Spaarneziekenhuis) dan met ingang van 1 januari 1989 voor eigen rekening zal gaan exploiteren. De huidige rechtspersonen worden getransformeerd in een steunstichting respectievelijk een steunvereniging waaraan dat deel van het vermogen zal worden overgedragen dat is opgebouwd uit giften, legaten e.d. en activa en passiva die geen betrekking hebben op de ziekenhuisexploitatie zelf De revenuen van de steunstichting respectievelijk de steunvereniging komen indirect ten goede van het zogenaamde Spaarneziekenhuis. Het bestuur van de Stichting Diaconessenhuis heeft ons, als hoofd- garant, verzocht te bevorderen dat de voor de geldleningen van de stichting garantstaande gemeenten voor bovengenoemde fusie toestemning verlenen. Tevens heeft het bestuur ons verzocht te bevorderen dat de garant- staande gemeenten medewerking verlenen om de door de gemeenten gegaran- deerde leningen van de Stichting Diaconessenhuis naar de Stichting Inter- confessioneel Spaarneziekenhuis over te schrijven. - 1 -

Raadsnotulen Heemstede | 1988 | | pagina 15