147 Op grond van het raadsbesluit d.d. 25 september 1969 staat de gemeente Heemstede garant voor de leningen van de Stichting Diaconessenhuis onder het voorbehoud dat tenminste 70% van de lasten welke hieruit voor de gemeente zouden kunnen voortvloeien, door andere belanghebbende ge- meenten gezamenlijk worden gedragen. Destijds is over de volgende verdeling van dit risico overeenstemming bereikt: - gemeente Heemstede 30% - gemeente Haarlem 40% - gemeente Haarlemmermeer 10% - gemeente Zandvoort 8% - gemeente Bloemendaal 7% - gemeente Bennebroek 3% - gemeente Haarlemmerliede en Spaarnwoude 2%. Naar aanleiding van voormelde verzoeken heeft er op 18 en 28 november jl. bestuurlijk overleg plaatsgevonden tussen vertegenwoordigers van de colleges van de garantstaande gemeenten en vertegenwoordigers van het bestuur van de Stichting Diaconessenhuis. Door het bestuur van het Diaconessenhuis is benadrukt dat door de fusie per 1 januari 1989 een organisatie ontstaat met een aanzienlijk krach- tiger exploitatie- en investeringsbasis dan het geval zou zijn bij het Diaconessenhuis, wanneer dat zonder fusie zelfstandig zou blijven functioneren. Bovendien zal naar verwachting het Spaarneziekenhuis in 1989 over een hoger budget komen te beschikken dan het budget dat zou ontstaan door enkele toevoeging van de budgetten van het Diaconessenhuis en de Maria- stichting. Als gevolg van het omvangrijke fusie-proces is het thans nog niet mo- gelijk om een begroting voor 1989 van het Spaarneziekenhuis te presen- teren. Het bestuur verwacht dat het Spaarneziekenhuis in 1989 een vrijwel sluitende rekening za) krijgen en dat vanaf 1990, enerzijds door budget- verhoging en anderzijds door de voordelen van de samenwerking, weer een overschot getoond zal kunnen worden. - 2 - WE 22 december 1988

Raadsnotulen Heemstede | 1988 | | pagina 16