WE 22 december 1988 147 Het bestuur heeft er op gewezen dat het gaat om het overschrijven van de nu al gegarandeerde leningen van het Diaconessenhuis naar de nieuwe stichting en dat er geen sprake is van een uitbreiding van de garantie geldleningen. Overigens is êën van de ontbindende voorwaarden in de voorovereenkomst van fusie per 1 januari 1989 het niet verkrijgen van toestemning voor de fusie van de garanten. Van de zijde van de gemeenten is er op gewezen, dat gelet op de gewij- zigde inzichten betreffende het garanderen van geldleningen, het niet (meer) tot de taak van de gemeenten behoort om garant te staan voor geldleningen van een ziekenhuis. Op dit terrein ligt een taak voor de provinciale of rijksoverheid. Bovendien is uit ingewonnen informatie gebleken, dat het thans, voor ziekenhuizen mogelijk is om op de kapitaalmarkt ieningen zonder gemeentegarantie af te sluiten. De vertegenwoordigers van de gemeenten zijn dan ook van mening dat de gemeenten niet garant moeten gaan staan voor de leningen van de nieuw op te richten Stichting Interconfessioneel Spaarneziekenhuis. Anderzijds wensen de gemeenten de voorgenomen fusie per 1 januari 1989, gelet op het positieve effect daarvan, niet te blokkeren. Bovendien blijven de bestaande garantieverplichtingen bestaan bij het niet doorgaan van de fusie, terwijl de positieve effecten van die fusie dan wegvallen. In het verlengde hiervan is tijdens voornoemd bestuurlijk overleg consensus bereikt tussen de gemeenten en de stichting over het volgende voorstel a. de colleges van burgemeester en wethouders van de garantstaande ge- meenten verlenen op grond van artikel 21 van het raadsbesluit d.d. 25 september 1969, nr. 98 de Stichting Diaconessenhuis toestemming om in het kader van de fusie tussen het Diaconessenhuis en de Mariastichting, de stichting te ontbinden c.g. de statuten te wij- zigen; b. de gemeenteraden garanderen de betaling van rente en aflossing van de in het kader van de fusie door de Stichting Interconfessioneel Spaarneziekenhuis van de Stichting Diaconessenhuis overgenomen geldleningen; - 3 -

Raadsnotulen Heemstede | 1988 | | pagina 17