147 c. de directie en de raad van toezicht van de Stichting Interconfes- sioneel Spaarneziekenhuis zullen al het mogelijke doen om te bereiken, dat op zo kort mogelijke termijn, in ieder geval binnen een periode van 5 jaren vanaf 1 december 1988, de gemeenten bevrijd zullen worden van de garantieverplichtingen zoals die nu gelden ten aanzien van de Stichting Diaconessenhuis en zoals die, na het besluit bedoeld onder punt b. zullen gelden voor de Stichting Interconfessioneel Spaarne- ziekenhuis. Binnen één jaar zal worden nagegaan hoe de vorderingen zijn ten aan- zien van dit punt. Het bestuur van de Stichting Diaconessenhuis heeft het bovenstaande schriftelijk bevestigd. In onze vergadering van 6 december jl. hebben wij toestemming verleend voor bovengenoemde fusie. De colleges van burgemeester en wethouders van de andere garantstaande gemeenten hebben onlangs ingestemd met voornoemd voorstel. De gemeenteraden van de betrokken gemeenten zullen zich in december 1988 of januari 1989 over deze zaak buigen. Op grond van het gevoerde overleg en de besluiten van de colleges van burgemeester en wethouders van de betrokken gemeenten, vertrouwen wij dat de gemeenteraden overeenkomstig het voorstel zullen besluiten. Gedeputeerde Staten van Noord-Holland zullen hun goedkeuring aan de garantieverlening moeten hechten. Resumerend stellen wij u voor de betaling van rente en aflossing van de in het kader van de fusie tussen het Diaconessenhuis en de Maria- stichting door de Stichting Interconfessioneel Spaarneziekenhuis van de Stichting Diaconessenhuis overgenomen geldleningen te garanderen. Met betrekking tot de voorwaarden, welke verbonden worden aan de garantie- verlening merken wij op dat deze geactualiseerd zijn en aangepast zijn aan de nieuwe situatie, waarbij rekening wordt gehouden met de steunstichting respectievelijk de steunvereniging. - 4 - 22 december 1988

Raadsnotulen Heemstede | 1988 | | pagina 18