149 de Prinses Beatrixschool voor een aanvullende eerste inrichting in aanmerking. De Londovergoeding ingevolge de programma's van eisen 1988 bedraagt 8.685,61 (incl. B.T.W.). Na melding door de gemeente bij de minister met een speciaal ont- worpen formulier, dat voorzien is van een verklaring van een accountant dat het verzoek aan de gestelde criteria voldoet, zal de vergoeding aan de gemeente plaatsvinden door middel van een speciale betaling gebaseerd op een 40-jarige lineaire afschrij- ving. ad c. De huidige ketel, reeds omgebouwd van olie- voor gasverbruik, is ouder dan 20 jaar (afschrijvingstermijn Londo) en verkeert in slechte staat. Tijdens een onderzoek ter plaatse werd geconsta- teerd dat vervanging dringend noodzakelijk is. Het schoolbestuur wilde aanvankelijk naast een standaard ketel tevens een H.R.-ketel plaatsen. De terugverdientijd van de extra kosten voor plaatsing van een H.R.-ketel bedraagt 18 jaar. Gelet op de levensduur van een c.v.- ketelkan worden volstaan met het plaatsen van twee standaard ke- tels. Het schoolbestuur kan met het plaatsen van twee standaard ketels instemmen. De kosten hiervan bedragen 81.420,-- incl. B.T.W. Het herstel betreft hier technisch onderhoud. De gemeente ontvangt hiervoor van het rijk via het vergoedingsstelsel basis- onderwijs een vergoeding via de post andere voorzieningen. De kos- ten komen ten laste van de hiervoor ingestelde reserve. ad d. Het ministerie van Onderwijs en Wetenschappen heeft naar aanlei- ding van het huisvestingsoverzicht basisscholen 1987 - 1990 de uitbreiding van het gymnastieklokaal van de Bosch en Hovenschool met een kleedruimte goedgekeurd. De Londovergoeding bedraagt inge- volge de programma's van eisen 1988 47.680,-- (incl. B.T.W.). De definitieve vergoeding zal pas worden vastgesteld nadat de uitbreiding is gereedgemeld bij het ministerie. De bekostiging van de te treffen voorziening aan de gemeente vindt plaats na de gereedmelding door middel van een speciale be- taling gebaseerd op een 20-jarige lineaire afschrijving. -2- WE 22 december 1988

Raadsnotulen Heemstede | 1988 | | pagina 36