22 december 1988 149 Het verscMl tussen de werkelijke kosten en de vergoeding van het rijk 1s voor rekening van het schoolbestuur. Het Ministerie van Onderwijs en Wetenschappen heeft naar aan- leiding van het huisvestingsoverzicht basisscholen 1987 - 1990 een uitbreiding van het hoofdgebouw ten behoeve van êën groep (105 m2) goedgekeurd. De Londovergoedlng ingevolge de prograrmta 's van eisen 1988 226.180,-- (incl. BTW). Dit bedrag is incluslef eerste inrichting. De definitieve vergoeding zal pas worden vastgesteld nadat de uitbreiding is gereedgemeld bij het ministerie. De bekostiging van de te treffen voorziening aan de gemeente vindt plaats na de gereedmelding door middel van een speclale betaling gebaseerd op een 40-jarig lineaire afschrijving. Voorts is aan de goedkeuring van de uitbreiding van het hoofd- gebouw de voorwaarde verbonden, dat op de datum van ingebruik- neming van de voorziening het gebouw aan de Reggelaan 14 niet meer voor bekostiging door het rijk 1n aanmerking komt. Het schoolbestuur wens de dislokatie voor eigen rekening open te houden. Eën en ander is conform de gemaakte afspraak tussen het mlnisterie, het schoolbestuur en ons college. Het creëren van een speellokaal kost 122.678,98 incl. BTW. Dit betekent dat ook het betreffende elfde groepslokaal dat des- tijds voor eigen rekening is gebouwd, voor een deel (45Ï) in de rijksvergoeding wordt opgenomen. Nu de verbouwing 1s gerealiseerd, wenst het schoolbestuur het overgebleven gedeelte van de gang (18 m2) met dezelfde vloer- bedekking te beleggen ais in het nieuwe gedeelte. De kosten van vervanging bedragen 854,50 (incl. BTW). Het herstel betreft hier technisch onderhoud. De gemeente ontvangt hiervoor van het rijk via het vergoedingsstelsel basisonderwijs een vergoeding via de post "andere voorzieningen". De kosten komen ten laste van de hiervoor ingestelde reserve.

Raadsnotulen Heemstede | 1988 | | pagina 37