wo 22 december 1988 RECONSTRUCTIE OMGEVING STATION 152 Heemstede, 29 november 1988 Aan de raad, Op 15 maart 1988 hebben wij het Programma Van Uitgangspunten voor de reconstructie omgeving station vastgesteld. Op basis hiervan is een plan voor de herinrichting opgesteld. Na een eerste bestuurlijke behandeling in juli is het ontwerp-herin- richtingsplan in oktober voorgelegd aan de bewoners en ondernemers. Op basis van hetgeen op de inspraakavond en in schriftelijke reacties naar voren is gebracht zijn de ontwerp-herinrichtingstekeningen op enkele onderdelen aangepast en verwerkt tot een definitief plan. Het plan gaat uit van het scheiden van het doorgaande autoverkeer en het langzaam verkeer inclusief het gemotoriseerde bestemmingsverkeer. Hiertoe wordt aan de waterkant een rijweg van asfalt met een breedte van 6.50 m. aangelegd. Het fietsverkeer in zowel zuidelijke als noor- delijke richting vindt aan de westzijde van de Leidsevaartweg plaats; aan het begin en eind van de Leidsevaartweg-noord middels een fietspad voor twee richtingen met een breedte van 3.00 m. en ter plaatse van de woningen via een parallelweg. Deze paralellweg is onderverdeeld in een strook met een breedte van 1.50 m. voor het fietsverkeer in noorde lijke richting, een rijbaan met een breedte van 3.00 m. voor het fiets- en plaatselijk autoverkeer in zuidelijke richting, een parkeer- strook en een trottoir van elk 1.80 m. De parallelweg is bereikbaar via de weg langs het werkgeverskantoor en wordt ter hoogte van het pand Leidsevaartweg 107 aangesloten op de hoofd ri jbaan. De verharding van de parallelweg en de parkeerstrook bestaat uit, uit de bestaande rijweg vrijkomende, klinkers. De strook voor het "tegen- gestelde" fietsverkeer zal in een afwijkende bestrating met een onder- broken witte klinkerrij als afscheiding uitgevoerd worden. - 1 - Planbeschrijving Leidsevaartweq-noord

Raadsnotulen Heemstede | 1988 | | pagina 47