wo 152 De parallelweg wordt door een 3.00 m. brede groenstrook met bomen en onderbeplanting gescheiden van de hoofdrijbaan. De bestaande bomen worden verwijderd. Buiten het plangebied ten noorden van de gemeentegrens worden de volgende voorzieningen getroffen die een noodzakelijk gevolg zijn van de aanleg van de parallelweg. Het bestaande vrijliggende fietspad ten westen van de Leidsevaart wordt aangepast voor fietsverkeer in twee richtingen. Er wordt een fietsoversteek over de Leidsevaart ten noorden van de kruising Leidsevaart-Westelijke Randweg aangelegd. Tevens vindt een aan- passing van de verkeerslichtenregeling plaats. De aansluiting van de weg langs het werkgeverskantoor op de Leidsevaart wordt een vijftal meters in noordelijke richting verlegd en ten noorden van deze aansluiting komt een halteplaats voor de bus. Het verleggen van de hoofdrijbaan maakt het noodzakelijk dat de berm tussen de weg en het water wordt opgehoogd, zodat er een mogelijkheid ontstaat voor een verharding ten behoeve van een goede kantopsluiting van de weg met daarop een geleiderail; verder wordt het mogelijk dat over de gehele lengte een grondkerende konstruktie wordt aangebracht. Op de Leidsevaartweg worden het riool en diverse nutsleidingen ver- vangen. Tevens worden 12 lichtmasten vervangen en een laagspannings- verdeelkast verplaatst. Planbeschrijving kruispunt Zandvoortselaan - Leidsevaartweg De verkeerslichteninstal1atie op dit kruispunt zal worden uitgebreid en vernieuwd. Tevens zal de nieuwe automaat aangesloten worden op de centrale computer. De huidige voetgangersoversteekplaatsen blijfen gehandhaafd. De diverse fietsvoorzieningen nabij de kruising zijn door toepassing van aparte signaalgroepen en diagonale oversteken direkt bereikbaar. - 2 - 22 december 1988

Raadsnotulen Heemstede | 1988 | | pagina 48