wo 152 Aan de zuidzijde wordt de langsparkeerstrook met 5.00 m. verlengd. Het totale aantal parkeerplaatsen bedraagt 39. Tussen de parkeervakken worden vier extra bomen geplant. Vanwege de problemen in de bestaande verkeerssituatie (blokkeren van de kruising, verkeersonveilige oversteekssituaties voor met name het langzaam verkeer), de gewijzigde verkeersstromen ten gevolge van de aanleg van het nieuwe parkeerterrein en de wens over te gaan tot regulering van de ingaande verkeersstromen (strandverkeer) wordt de kruising Zandvoortselaan-R. Visscherplein-Havikweg voorzien van ver- keerslichten. Deze installatie wordt via een flexibele koppeling aan- gesloten op de installatie bij de Leidsevaartweg. Het autoverkeer op de hoofdrijbaan, komende uit oostelijke of weste- lijke richting, wordt via twee rijstroken afgewikkeld: 1inksafslaand verkeer en rechtdoor- en rechtsafslaand verkeer. Op de parallelwegende Havikweg en het R. Visscherplein worden alle richtingen op ëén strook afgewikkeld. Het uit westelijke richting komende fietsverkeer op de zuidelijke parallelweg en het fietsverkeer uit tegenovergestelde richting op de noordelijke parallelweg worden via een apart fietslicht geregeld. De fietsers komende vanaf het station of vanaf de Leidsevaartweg- zuid kunnen via het twee richtingen-fietspad doorrijden tot aan de kruising met het R. Visscherplein om aldaar diagonaal over te steken en verder te gaan in westelijke richting. Het plan voorziet verder in het creëren van twee met verkeerslichten geregelde voetgangersoversteken over de hoofdrijbaan van de Zandvoort- selaan, welke voorzien zijn van rateltikkers. 0p de kruising Zandvoortselaan-Vondelkade wordt voor het 1inksafslaande verkeer uit oostelijke richting een aparte strook aangelegd. Voor het overige wordt qua rijstrookindeling en wegprofiel aansluiting gezocht bij het Bloemendaalse gedeelte van de laan. 22 december 1988

Raadsnotulen Heemstede | 1988 | | pagina 50