wo 152 De rijbaan van het R. Visscherplein is ter plaatse van de aansluiting met de Zandvoortselaan tot 6.00 m. verbreed. Het parkeren is mogelijk in parkeerhavens aan de westzijde. Parkeerrequlerinq Ten aanzien van de parkeerregulering wordt voorgesteld de bestaande blauwe zone op de zuidelijke parallelweg van de Zandvoortselaan uit te breiden met de noordelijke parallelweg, de parkeerhavens aan het R. Visscherplein tussen de Zandvoortselaan en de Camphuysenlaan en de acht parkeerplaatsen aan de voorrijweg voor de westelijke ingang van het station. Vo°r de bewoners van de parallelweg-noord bestaat er een ontheffings- mogelijkheid. Kosten De totale kosten voor de voorbereiding en uitvoering van het plan voor de reconstructie omgeving station worden geraamd op f 3.187.000,--. In het kader van de 1% regeling geven wij u in overweging f 33.000,— te reserveren voor de aanschaf en plaatsing van een kunstwerk. In verband met het besluit rente tijdens de herinrichting b1j te schrij- ven op het krediet worden de kosten verhoogd met f 115.000,--. Het totaal benodigde bedrag wordt geraamd op f 3.335.000,—. In de begroting 1989 is voor het betreffende projekt in totaal f 3.150.000,beschikbaar, hetgeen een overschrijding van f 185.000, betekent. Hiervoor is geen dekking aanwezig; dit bedrag dient ten laste te komen van de post onvoorziene uitgaven. Vooralsnog zal u geen begrotingswijziging voorgelegd worden; het resul- taat van de aanbesteding zal bepalen of dit alsnog zal geschieden. Planninq en uitvoering Na het opstellen van het bestek, de aanbesteding en de gunning zal in maart 1989 met het werk worden aangevangen. Wij stellen u voor met het plan voor de reconstructie van de omgeving van het station en met de opgestelde kostenbegroting in te stemmen. - 6 - 22 december 1988

Raadsnotulen Heemstede | 1988 | | pagina 52