Iflp fm •"S*0*C' WO 22 december 1988 153 NOTA VERKEERSREGULERING HEEMSTEDE Heemstede, 6 december 1988. Aan de raad, In de Aanbiedingsnota van de Bijstelling Beleidsplan najaar 1987 hebben wij aangekondigd voornemens te zijn uw raad een nota voor te leggen waar- in de samenhang tussen een aantal plannen/projekten op het terrein van het verkeer nader in beeld wordt gebracht en waarin de uitgangspunten worden vastgelegd waaraan te zijner tijd de concreet uitgewerkte plannen zullen moeten voldoen. De economische groei, de maatschappelijke ontwikkelingen ten aanzien van vrije tijd, wonen en werken en volkshuisvesting, de inkomensontwikkeling en nog diverse andere factoren hebben tot gevolg gehad dat het autobezit en het autogebruik de afgelopen decennia enortn zijn toegenomen, niet al- leen landelijk, maar ook in Heemstede. Was in 1965 het gemiddeld autobe- zit in Heemstede 0,15 auto per inwoner, in 1985 is dat bijna verdrievou- digd tot 0,4. De toename van de verkeersintensiteit in het algemeen en in het bijzonder op de 11 invals- en uitvalswegen van Heemstede, waar tussen 1984 en nu de etmaalintensiteit met 20% is gestegen, zegt wat be- treft het gebruik van deze auto's voldoende. De toename van het verkeer in Heemstede in de afgelopen 5 10 jaar en de verwachtingen ten aanzien van de intensiteiten in de komende periode hebben geleid, c.q. zullen gaan leiden tot een scala van problemen. Verkeersonveiligheid, vermindering bereikbaarheid, sluiproutes, geluid- en stank en trillingoverlast, minder aantrekkelijk lopen en fietsen, verkeerscongestie, oponthoud openbaar vervoer, blokkeren van uitritten en zijstraten, slechte verkeersafwikkeling, lange cyclustijden, extra politie-toezicht, grote investeringen in aanleg en onderhoud van wegen en verkeersvoorzieningen, meer dan gemiddelde bestuurlijke en ambtelijke aandacht etc. Op regionaal niveau (NIVO I) is ons streven erop gericht te komen tot een sluitend stelsel van rondwegen met als belangrijkste component een weg aan de oostzijde van de agglomeratie met een sterke verdeel- en ver- zamelfunctie, hetgeen neerkomt op veel aansluitingen (o.a. op Haarlem- -1- Gewijzigd exemplaar

Raadsnotulen Heemstede | 1988 | | pagina 55