wo 153 oost). De realiteit gebiedt ons te stellen dat de feitelijke aanleg van deze N22 nog niet in zicht is. A1 het mogelijke zal door ons gedaan wor- den om tot spoedige aanleg van een dergelijke weg te komen. Tot dan zijn we aangewezen op maatregelen in Heemstede zelf. Als gevolg van de geconstateerde problemen en ter voorkoming van erger zijn er in Heemstede op vele plaatsen maatregelen en voorzieningen ge- troffen teneinde het verkeer te reguleren volgens de destijds geldende inzichten en verwachtingen omtrent de effecten. Het merendeel van deze ingrepen had betrekking op de (beperking van de) verkeerscirculatie. Een groot deel van deze inspanningen heeft een posi- tief effect gehad op de leefbaarheid, de veiligheid en de verkeersafwik- keling. Echter er zijn ook maatregelen en voorzieningen getroffen die volgens huidige inzichten als "onwenselijk" bestempeld worden. Het ver- keers- en vervoersbeleid van de afgelopen 10 15 jaar kan, gezien de verwachte verkeerstoename, de handhavingsproblemen en de maatschappelij- ke weerstanden niet langer ongewijzigd doorgezet worden. Op een aantal onderdelen is aanpassing en bijstelling vereist. Deze constatering gevoegd bij de Beleidsintenties ten aanzien van o.a. doseren hebben geleid tot de ontwikkeling van een VERKEERSREGULERINGS- SYSTEEM HEEMSTEDE. Dit verkeersreguleringssysteem bestaat volgens de nota uit drie elemen- ten: 1. Dosering van de Heemstede inkomende verkeersstromen op daartoe ge- schikte plaatsen (NIVO II). 2. Bij voldoende effectiviteit van de dosering: het veilig en vlot af- wikkelen van het inkomende en uitgaande verkeer via een, in principe van belemmeringen ontdaan, hoofdwegennet onder voorwaarde van een minstens even goede afwikkeling van het overige verkeer (NIVO III). 3. Indien dosering en verbetering van de verkeersafwikkeling op het hoofdwegennet voldoende effect resulteren: het doen gebruiken van de overige wegen voor het doel waarvoor ze oorspronkelijk zijn aange- legd: het ontsluiten van de aangelegen percelen, het bieden van ruim- te voor het verblijven van personen en voertuigen en het bereikbaar maken van de in de omgeving gelegen straten (NIVO IV). 22 december 1988

Raadsnotulen Heemstede | 1988 | | pagina 56