FIN 22 december 1988 GARANTIE GEIDLENING VOLKSTUINVERENIGING GROENENDAAL 158 Heemstede, 29 november 1988. Aan de raad, De Volkstuinverenlglng Groenendaal beheert een drietal tuincomplexen. Eên daarvan, gelegen aan de Leidsevaart, wordt gehuurd van de gemeente Amsterdam (Gemeentewaterleidingen). Het daarop betrekking hebbende huur contract loopt eind september 1989 af. De gemeente Amsterdam heeft de vereniging laten weten het huurcontract niet te zullen verlengen en wenst over te gaan tot verkoop van de thans door de vereniging gehuurde grond. Verhuurster heeft de vereniging aan- geboden de grond tegen de getaxeerde waarde in verhuurde staat over te nemen. Voor de financiering van de aankoop met bijkomende kosten, in to- taal ca. 66.000,--, kan de vereniging een 25-jarige geldlening op ba- sis van annuïteiten afsluiten onder voorwaarde dat de gemeente zich ga- rant stelt voor de betaling van rente en aflossing. Tegen het verlenen van deze garantie bestaat naar onze mening geen be- zwaar. De extra lasten uit hoofde van de te sluiten geldlening zullen worden ge dekt door een verhoging van de huurprijs voor de volkstuinen aan de Leid sevaart. De nieuwe huurprijs zal komen te liggen tussen de prijzen die momenteel voor de tuinen op de andere twee complexen gelden. Overigens hebben wij ons op grond van de overgelegde stukken een positief oordeel kunnen vor- men omtrent de financiële positie van de vereniging. Wij stellen u daarom voor, conform bijgaand ontwerp-besluit, de gevraag- de garantie te verlenen. Burgemeester en wethouders van HEEMSTEDE, De secretaris, A. Buiter, l.s. De burgemeester O.R. van den Bosch.

Raadsnotulen Heemstede | 1988 | | pagina 75