wo 22 februari 1990 nr- 8 gescheiden inzameling van GFT-afval. Voor wat betreft Heemstede wordt de totale hoeveelheid in te zamelen GFT-afval per jaar, inclusief het plantsoenafval geraamd op 4.700 ton. Als deze wijze van gescheiden inzamelen een vrijblijvende zaak wordt, dan verliezen de prognoses hun waarde en komt de haalbaarheid van deze methode ernstig in het gedrang. Het is dan ook noodzakelijk dat alle inwoners deel- neinen. ad b: de inwoners zullen de ene week het GFT.afval aanbieden en de andere week de restfrctie. Deze om- en om"- inzameling geeft, zo blijkt uit de proef- projecten, een verantwoord financieel resultaat en stemt ook overeen met de uitgangspunten zoals be- sproken in februari/april 1988. Bij het gedurende twee weken bewaren van GFT-afval kan een stankprobleem optreden, doch dit staat in nauw verband met ad c. ad chet inzamelmiddel hangt uiteraard af van de huisvest- inq. Aan bewoners van een woning met tuin wordt een tweede rolemmer of een bio-container verstrekt in de kleur groen of bruin. Aan bewoners van een flatwoning of een wooneenheid wordt voor het GFT-afval een plastic emmermet dek- sel, met een inhoud van 10 liter verstrekt. De emmer dient geleegd te worden in een verzamelcontainer met een inhoud van 650 liter. Bij wijze van service wordt aan de bewoners die daarop prijs stellen een keukenemmer/bakje beschikbaar ges- teld. De keuze tussen rolemmer of bio-container is nog nlet gemaaktIn het rapport worden voor- en nadelen op- gesomddoch met name het bij bio-containers sterker voorkomende stankprobleem lijkt o.i. te leiden tot een keuze voor de rolemmer van 140 liter inhoud. ad d: de gescheiden inzameling en verwerking van GFT-afval staat of valt met een goede medewerking van de bevolk- ing. De te bereiken respons is immers in hoge mate bepalend voor het resultaat. In het rapport wordt als prognose gehanteerd een respons van 4 5-50% bij wonin- gen met een tuin en 23,5% bij flatwoningen en wooneen- heden. Er zal dan ook uitvoerige en heldere voorlicht- ing gegeven moeten worden. Op gewestelijk niveau zal een voorlichtingsplan worden ontwikkeld, waarbij uiteraard zoveel mogelijk gebruik zal worden gemaakt van bestaand materiaal. Voorts dient o.i. aan de inwoners een grote mate van service verleend te worden. Het onder ad c aangeduide keukenemmerbakje is hier een voorbeeld van. Voor de begeleiding van het project is het voorts zeer nuttig om gedurende zes weken na het uitzetten van de eerste rolemmer het telefoonnr. van de afdeling reiniging en vervoer of een speciaal GFT-telefoonnropen te stel- - 3

Raadsnotulen Heemstede | 1990 | | pagina 3