wo 22 februari 1990 nr8 len voor het verstrekken van informatie en het beant- woorden van vragen door een tijdelijk aan te trekken medewerker Tenslotte dient ook onderdeel van de begeleiding te zijn het gedurende een periode van vijf weken vanaf het uitzetten van de eerste rolemmer steekproefsgewijs controleren van de inhoud van de emmers door een tijdelijk aan te trekken medewerker. In alle proef- gebieden is dit gedaan met goed resultaat. Mocht een inwoner de scheidingsregels niet goed hebben op- gevolgd, dan kan deze hierop worden geattendeerd en tegelijk geadviseerd over de juiste wijze van hand- elen ad e: een mogelijke aanpassing van de reinigingsrechten kan elk jaar aan de orde komen bij de begrotingsbehandel- ing. De invoering van gescheiden inzameling en ver- werking van GFT-afval kan hierop alleen maar een gunstige invloed hebben. De kosten van afvalverwerking zullen in de toekomst zeker stijgen, doch dankzij deze vorm van inzameling zal de stijging lager uitvallen dan bij continuering van het huidige systeem. In het rapport worden uitgebreid de financiële aspecten be- licht. Hierbij dient onderscheid gemaakt te worden tussen de kosten welke verwerkt worden door het gewest en de kosten welke de gemeente zelf nog zal moeten dragen. Voor wat betreft de door het gewest te verwerken kosten kan het volgende worden vermeld. Er wordt uitgegaan van een gelijktijdigegefaseerde intro- ductie in alle gewestgemeenten. Hierbij geldt uitdrukkelijk dat de kosten voor de baat uit gaan. Op grond van in- vesteringen in de eerste jaren zal er vanaf 1995 voor de gewestgemeenten een financieel aanzienlijk gunstiger situatie ontstaan, uitgaande o.a. van een verwerkingsprijs voor brand- baar afval van f. 177,- per ton en een verwerkingsprijs voor GFT-afval van f. 7 5,- per ton. Het gewest zal de kosten verwerken van de aanschaf van de rolemmers/bio-containers, van de containers en bijbehorende cocons en keukenemmers voor bewoners van flatwoningen en wooneenheden en van de voorlichting. Dit zal voor een groot deel gebracht worden ten laste van het exploitatie-reser- vefonds van het vuiloverlaadstation. Aangezien dit fonds niet toereikend is, wordt er van uitgegaan dat de tonprijs van f. 70,50 in 1991 via f. 75,- in 1992 naar f. 79,- in 1993 zal moeten stijgen. In 1994 zal de tonprijs dan nog eens een flinke sprong maken als gevolg van de aanlevering van het gewestelijke afval bij de AVI-West. Hierbij dient aangetekend te worden, dat momenteel bij het gewest nog wordt onderzocht of een andere financiële methode wenselijk is, gericht op het handhaven van de huidige tonprijs tot 1994.

Raadsnotulen Heemstede | 1990 | | pagina 4