bescherming van rechthebbenden op goederen (dus ook P<irtikulierentegen aanplakken zou bestaan. Vanuit het oogpunt van openbare orde is een dergeliike situatie ongewenst. Indien men artikel 16 APV ruim interpreteertzou men het aanplakken ook onder het in dat artikel opgenomen verbod kunnen rangschikken. Er ontstaat dan een algeheel plakverbod, hetgeen in strijd is met artikel 7 Grondwet De term "wederrechtelijk» in het artikel duidt erop, dat het verbod alleen dan niet geldt, indien er toestemming van de rechthebbende op een goed aanwezig is om dat goed te bekladden etc. De rechtbank te Haarlem ovei-woog in zijn uitspraak van 14 november 1986 met betrekking tot het plakverbod in de Haarlemse APV evenwel: "dat een gemeenteraad die rechthebbenden op goederen tegen aanplakking wenst te beschermen, dat dient te doen op een zodanige wijze dat onverlet blijft de mogelijkheid om van het middel "plakken" gebruik te maken om gedachten en gevoelens te verspreiden, ook zonder voorafgaand verlof van die rechthebbenden Dit betekent dat gemeenten zowel juridisch als feitelijk mogelijkheden dienen te creëren om "vrij" te kunnen plakken. In verband met het bovenstaande achten wij een wijziging van artikel 16 van de APV wenselijk. In de eerste plaats dient het artikel uitgebreid te worden o.a. met een duidelijk plakverbod. Voorts wordt een verplaatsing van het artikel van afdeling 1 naar afdeling 10 van hoofdstuk III voorgesteld. Het plakverbod is bedoeld als bescherming van rechthebbenden op goederen tegen aanplakken en hoort derhalve thuis in de afdeling van de APV welke betrekking heeft op de bescherming van eigendommen. Daarnaast achten wij het gewenst een geheel nieuw artikel in te voerendat het vervoer of het bij zich hebben van plakgereedschap en dergelijke verbiedt op bepaalde tijdstippen. De effectiviteit van het aanplakverbod wordt hierdoor vergroot. Naar onze mening zal er met het plaatsen van drie borden, twee bij de bibliotheek (1,50 bij 1 meter per stuk) en één bij het voormalig tramhuis (1,25 bij 1 meter), voldoende feitelijke mogelijkheden gecreëerd worden om "vrij" te kunnen plakken. Deze plakplaatsen bevinden zich tevens op lokaties waar regelmatig publiek langs komt, zodat redelijkerwijs kennis genomen kan worden van de "plakboodschap" De kosten van het plaatsen van de borden bedragen in totaal f 3.000,Dit bedrag kan ten laste worden gebracht van de post onvoorzien. Sluitingsuur horeca-inrichtinaen De Drank- en Horecawet kent geen regeling betreffende de openingsti jden van inrichtingen als in die wet bedoeld. Waar

Raadsnotulen Heemstede | 1990 | | pagina 12