APZ 29 maart 1990 nr. 18 DIVERSE AANSCHAFFINGEN T.B.V. DE POLITIE Heemstede13 februari 1990 Aan de raad, In de begroting voor 1990 zijn onder functie 110 van de Kapitaal- dienst de volgende kredieten geraamd: a.aanschaffing motor c.a., zwaailicht en 4 zuurstofkoffers totaal 37.850, b.aansluiting op PODACS totaal 36.300, c.geautomatiseerde verdachtenfotografie 16.000, daanschaffing 5 portofoons en laders 13.380, Ter toelichting delen wij u het volgende mede. ad aDe aanschaffing van een motor met toebehoren, een zwaailicht en 4 zuurstofkoffers dient ter vervanging van materieel dat verouderd is. ad b. Het Politie Datacommunicatiesysteem (PODACS) is een geïnte- greerd datacommunicatienetwerk voor de politie, dat de basis vormt voor de infrastructuur van gegevenstransport langs electronische weg binnen de totale politie-organisatieDe aansluiting op dit netwerk heeft tot gevolg dat toegang kan worden verkregen tot alle regionale en landelijke geautomati- seerde operationale politiesystemen. Behalve de politie-instanties zullen ook het Openbaar Ministe- rie, de Koninklijke Marechaussee en andere instanties aanslui- ting op PODACS krijgen. Voor de aansluiting is de aanschaffing nodig van een terminal-server ter ontlasting van de lokale computer en terminals voor alle relevante werkplekken, een en ander met toebehoren. ad c. Het systeem van automatische verdachtenfotografie biedt de mogelijkheid om te beschikken over de fotobestanden die, gekoppeld aan het inmiddels operationele herkenningsdienstsys- teem, in de regio voorhanden zijn. Aansluiting bij de regiona- le ontwikkelingen is in het kader van de verhoging effectivi- teit bij de opsporing van groot belang. ad d. Drie portofoons zijn aan vervanging toe, terwijl uitbreiding

Raadsnotulen Heemstede | 1990 | | pagina 1