Behoort bii raadsbesluit v/an 29 maart 1990, nr.33, ssaa-*.K-«i3.-sfi3ss*aassss3*=ssas =saBai s=taa=ssss ONDERHANDELINGSPROTOCOL Uitqanqspunten voor de onderhandelinaen tussen rie N.V. Ennr- qiebedriif Zuid-Kennemerland en de N.V. Energiebedriif Haar- iem over de VQrminq van een gemeenschapDeliik Eneraiebedriif VQOr Zuid-Kennemerland Ultaanaspunten De tot nu toe gemaakte afspraken tussen de vier samenwerken- de qemeenten zullen, voorzover van toepassing, tevens uit- gangspunten zijn voor de onderhandelingen met de NV-EBH. De- ze afspraken zijn neergelegd in de samenwerkingsovereen- komst.Mocht het nodig zijn van deze afspraken ten principale af te wijken, dan ontstaat een nieuwe situatie en zal de goedkeuring nodig zijn van de afzonderlijke gemeenteraden Onverminderd het hier gestelde zullen de volgende uitgangs- punten worden gehanteerd: a. de te bereiken samenwerkingsvorm mag geen afbreuk doen aan de tussen Bloemendaal, Heemstede, Haarlemmerliede en Spaarnwoude en Zandvoort gemaakte afspraken ter zake van de ttinstneming, de inbreng van de gasbedrijven in de regio-NV, de hiermee gemoeide reorganisatiekosten, desintegratieschade en overige kosten, als bedoeld in de in het Eindrapport omzetting gemeentelijke energiebedrij- ven in een structuur NV d.d. december 1989, onder bijlage E opgenomen Samenwerkingsovereenkomst b. de samenwerking als zodanig mag niet leiden tot tariefs- verhoging voor de afnemers van de NV-EZK. c. de bestuur1i jke invloed van de in de NV-EZK deelnemende gemeenten dient in de nieuwe NV voldoende te worden ge- waarborgd. d. de nieuwe NV dient een gezonde financiele basis te krijgen. e. de belangen van het personeel dienen zorgvuldig in acht te worden genomen. De regelingen, zoals neergelegd in het inmiddels vastgesteld Sociaal Plan, vormen de basis voor verdere onderhandelingen. Terwille van een zorgvuldige piaatsing van al het perso- neel (incXusief dat van Haarlem) in de nieuw te vormen organisatie dient de plaatsingscommissie op fifty-fifty basis (Haarlem-regiogemeenten) te worden samengesteld. Tenslotte zal de in 1988 door de Colleges van Burgemeester en Wethouders van de vijf betrokken gemeenten ondertekende intentieverklaring een uitgangspunt voor de onderhandelingen zi jn.

Raadsnotulen Heemstede | 1990 | | pagina 46