30 augustus 1990 nr74 Het bestaan van vele lilsten (naast I en II. ook AB en Cl Dit is in het verleden voorgekomen bij de voorstellen tot herover- ^weging. Onderscheid werd gemaakt tussen: lijst A, projecten waartussen prioriteiten moesten worden gesteld; - üjst Bprojectendie niet voor prioriteitenstel1ing in aan- merking kwamen, dus waarover de raad direct een beslissing kon nemen; j lijst C, projecten waarnaar een onderzoek moest worden ingesteld Ter vereenvoudiging kan lijst B gecombineerd worden met lijst II. Vervolgens kan lijst C als aanhangsel aan deze gecombineerde lijst worden toegevoegd. Tenslotte kan lijst A worden ingepast in lijst I, waardoor de afweging tussen oud en nieuw beleid nog beter zichtbaar wordt Er blijven dan twee lijsten over, te weten: - lijst I nieuwe projekten heroverwegingsprojekten; - lijst II: noodzakelijke projekten en heroverwegingsprojekten waarover de raad direct een besluit kan nemen. Investeringen die door tarieven worden gedekt Dit komt voornamelijk voor bij de nutsafdelingenDe investeringen op dit gebied werden dan ook op lijst II geplaatst. Op dat moment was niet altijd duidelijk wat de gevolgen waren voor de tarieven. Gelet op de komende reorganisatie van de nutsafdelingen is dit onderwerp naar onze mening niet zo relevant meer. Heroverweginqsproiekten - negatieve formulering: Na vaststelling van de lijst van heroverwegingsprojekten werden deze projekten uit de nieuwe begroting geschraptVervolgens I werden de projekten geplaatst op lijst I met een negatieve formu- lering. Hiervoor is gekozen omdat het handhaven van een dergelijk projekt lasten met zich meebrengthetgeen gelijk gesteld kan worden met een nieuw projekt, dat eveneens lasten met zich mee- brengt. Dit onderscheid gaf in de praktijk nogal eens problemen. Inmiddels is ons gebleken dat aan deze indeling toch een grote waarde wordt toegekend. De negatieve formulering wordt ook niet meer als bezwaar gezien. Het ligt dan ook voor de hand het huidige systeem te handhaven. In de maand september worden dan aan de hand van een lijst prioriteiten gesteld tussen oud en nieuw beleid. 4

Raadsnotulen Heemstede | 1990 | | pagina 8