wo 27 september 1990 nr87 rolemmer. Gedurende de proefperiode stellen wij u voor de gebruikmakers van deze omruilregeling geen tariefsaanpassing te berekenen. In dit verband merken wij op dat wij ons fceraden over de invoering van een afvalstoffenheffing. Wij stellen u voor bij de 42 aansluitingen, gestapelde bouw, die nu voor het afvoeren van huisvuil deels gebruik maken van de kontainerdienst240 ltr. GFT-rolemmers op staanders te plaatsen Schoonmaken QFT-rolemmara Om stankhinder zoveel mogelijk te voorkomen worden de GFT- rolemmers 3 x per jaar, huis aan huis, schoongemaakt. In de financiële kalkulaties is hiermede rekening gehouden. Be- sprekingen met een bedrijf zijn gaande. Bewaarmiddelen voor GFT-fraktie In gewestelijk verband worden voor de gescheiden inzameling van GFT-fraktie rolemmers en voorsorteerboxen aangekocht. De keuze is hierbij gevallen op de 140 ltr. groene rolemmer in normale gesloten uitvoering. Aan inwoners die door het bezit van een grote tuin veel GFT produceren wordt de mogelijkheid geboden te kiezen voor een 240 ltr. groene rolemmer. Voor de voorsorteerbox is, gelet op ervaringen elders, gekozen voor een box met een inhoud van 16 tot 18 liter. Juridische aspekten Voor het niet wekelijks inzamelen van huishoudelijke af- valstoffen zal bij G.S.-Noord Holland een ontheffing worden aangevraagd Wij zullen u binnenkort een voorstel doen toekomen tot aan- passing van de gemeentelijke Afvalstoffenverordening voor het gescheiden overdragen of aanbieden van huishoudelijke af- valstoffen. Voorlichting In gewestelljk verband wordt gewerkt aan het voorlichtings- materiaal. De verwachting is dat dit materiaal medio september beschikbaar komt waarna een tijdspad kan worden vastgelegd vo°r informatieverstrekking aan de pers, huis aan huis ver— spreiding en het houden van een informatieavond Financiën De groene GFT-rolemmersde rolemmers op staanders, kontainers met bijbehorende kokons en voorsorteerboxen worden ook voor Bennebroek door de gemeente gekocht. De kapitaallasten worden tot 1994 gedekt uit de reserve van het "vuiloverlaadstation" 3

Raadsnotulen Heemstede | 1990 | | pagina 23