wo BELEIDSSTRATEGIE HEEMSTEDE 2015 nr88 Heemstede, 11 september 1990. Aan de raad, Eén van de hoofddoelstellingen in de "Beleidsintenties en afspraken betreffende de bestuursperiode 1990-1994" is het handhaven en versterken van de karakteristiek van Heemstede als woongemeente Ook andere intenties en afspraken op het gebied van de ruim- telijke ordening, volkshuisvesting, verkeer en milieu geven aan dat het gewenst is te beschikken over een integraal kader om een en ander gestalte te kunnen geven. Daarnaast kan gesteld worden dat de druk van buitenaf op Heemstede groot is. In tal van nota's, afkomstig van rijk, provincie, gewest en buurgemeenten zijn recent ontwikkelingen voorgesteld of visies neergelegd die in meer of mindere mate gevolgen kunnen hebben voor Heemstede's toekomst. Hoe daarmee om te gaan, was voor ons college de directe aan- leiding tot een nadere bezinning. Daarbij kwamen vragen aan de orde als wat is de betekenis van Heemstede, wat zijn haar positieve en negatieve kanten, hoe hiermee om te gaan, kortom: wat wilien we met Heemstede? Voor de beantwoording van deze vragen is zicht op de ontwik- keling van Heemstede op lange termijn gewenst. Een plan waarin de essenties voor de toekomst zijn aangegeven: een beleids- strategie Met het ontwikkelen van een beleidsstrategie kunnen tegelij- kertijd verschillende doelen worden bereikt: het ter beschikking hebben van een visie op de toekomst van Heemstede het adequaat kunnen reageren op invloeden van buitenaf; - het gevolg kunnen geven aan de beleidsintenties en afspra- ken; - het bieden van een integraal kader voor de planontwikkeling van projecten; het bevorderen van de public relationsfunctie t.b.v. van de gemeente. Als tijdshorizon voor een dergelijke strategie hebben wij het jaar 2015 genomen opdat een goede aansluiting mogelijk is met de structuurvisie van de provincie (deze is gericht op het jaar 2015) Naar het zich laat aanzien, is binnen het gemeentelijk ap- paraat geen capaciteit beschikbaar om een dergelijk project te trekken, nog afgezien van de vraag of dit i.v.m.een zekere objectiviteit wel zinvol zou zijn. Gezocht is dan ook naar een externe adviseur. Vanwege zijn specialisatie, het ontwikkelen van toekomst- visies, zijn ervaring met public relations en zijn persoon- lijkheid wordt de heer ir.M. Bierman te Amsterdam, hoofd 1

Raadsnotulen Heemstede | 1990 | | pagina 29