WE 27 september 1990 Nr93 OVERZICHT VERMEERDERING HUISVESTING BASISONDERWIJS 1992/1993/1994 Heemstede, 11 september 1990. Aan de raad, De gemeenteraad stelt jaarlijks vöör 1 oktober een overzicht vast van de gewenste vermeerdering van voor blijvend gebruik bestemde voorzieningen in de huisvesting van basisscholen Voor de navolgende basisscholen hebben ons verzoeken bereikt tot rijksbekostiging c.q. opneming op bovenvermeld overzicht; 1. school"De Evenaar" -berging/eerste inrichting speellokaal; 2. Valkenburgschool -splitsen doucheruimte gymzaal; 3. Jacobaschool -ingrijpend onderhoud; 4. Nic. Beetsschool -permanente huisvesting. In de school zijn twee speelwerklokalen aanwezig. Omdat een apart speellokaal ontbreekt wordt het inpandig gymlokaal gebruikt voor het laten spelen van de onderbouwgroepenHiervoor is geen eerste inrichting gymnastiekmeubilair ontvangen c.g. geen berging aanwezig. Aangezien nog geen zekerheid bestaat over rijksbekostiging op grond van artikel 74 van de Wet op het Basisonderwi js en wij de noodzaak van het gevraagde meubilair onderschrijven kunnen wij instemmen met opneming van het verzoek voor het jaar 1992. De leerlingenprognose komt overeen met de verwachting bij de schoolstichting als ook de gemeentelijke prognose 1990-2008 en geeft voor het overige geen aanleiding tot opmerkingen. sub 2. Nadat is gebleken dat splitsing van de doucheruimte van de gymzaal niet als technisch en functieverbeterende aanpassing kan worden bekostigd wordt thans verzocht om rijksvergoeding als partiële aanpassing. Dit programma van eisen is slechts bedoeld om nog niet verwe- zenlijkte bouwkundige voorzieningen in het kader van de integratie kleuter-/lager onderwijs alsnog te realiseren. Bij de verbouwing van de school in het begin van de jaren tachtig had deze zaak evt. moeten worden meegenomen. Binnen de school zal een organisatorische oplossing moeten worden gevonden voor het gescheiden gebruik van de ruimte. Aangezien ons de gewenste voorziening niet als strikt nood- zakelijk voorkomt stellen wij u voor deze niet op te nemen.

Raadsnotulen Heemstede | 1990 | | pagina 43