QEWIJZIGD EXEMPLAAR wo 29 november 1990 nr- 115 AANBRENGEN RATELTIKKERS BIJ VOETGANGERSOVERSTEEKPLAATSEN Heemstede, 6 november 1990. Aan de raad, In de begroting 1990 is een bedrag verwerkt voor aanbrengen van akoestische signaleringsmidde1en "rateltikkers") bij voetgangersover-steekplaatsen (VOP s). Hierdoor wordt het gebruik van VOP's door blinden en slechtzienden vergemakkelijkt. Rateltikkers zijn er in verschillende types met ieder enkele voor- en nadelen. Wij hebben gekozen voor het type Ericsson. Dit type kent een relatief laag geluidsnivo. Voorts is het niet zo vandalisme-gevoelig, doordat het in de verkeersmast is De Stichting Provinciaal Overleg Orgaan Gehandicaptenbeleid Noord-Holland, die een sterk voorstander is van het aanbrengen van dit soort voorzieningen, heeft geen specifieke voorkeur voor een bepaald type, die beter zou zijn voor de slecht- zienden. Zij heeft echter een voorkeur voor het type Ericsson, daar dit minder overlast voor de omgeving veroorzaakt. Het verdient aanbeveling om met de inbouw in de installatie op het Wipperplein te wachten op de vernieuwing van verkeers reqelautomaat, die over enkele jaren zal plaats vinden. Dan zullen op deze kruising rateltikkers worden aangebracht. Voor de voetgangersoversteek bij de bibliotheek dient te worden gewacht op de reconstructie van de kruising, waarvan de nieuwe situatie thans nog onduidelijk is. Op de kruising Herenweg - Zandvoortselaan is inbouw i.v.m. de vormgeving van dit kruispunt niet mogelijk. Doordat hier 3 voetgangerslichten bij elkaar staan is het onduidelijk welk signaal bi] welk licht hoort Op de kruisingen bij het station en Herenweg - Kerklaan zijn reeds rateltikkers aangebracht. Bij de overige zes gemeentelijke verkeerslichtinstallaties kunnen rateltikkers worden aangebracht. Kostenberekenina rateltikkers Het type Ericsson kost per rateltikker 600,- a 650,- exclusief bekabeling en grondwerk. In totaal komt dit neer op 27.500,-. De inbouwkosten kunnen per voetgangersoversteek verschillen. In totaal worden deze kosten geraamd op 10.800,-. Inclusief BTW, voorbereiding en toezicht komen de totale kosten uit op 54.000,-. In de begroting van 1990 is een krediet opgenomen van 45.000,- voor het plaatsen van rateltikkersVoorgesteld Iwôrdt de overige 9.000,- te dekken door een beschikking lover de reserve verkeersveiligheid.

Raadsnotulen Heemstede | 1990 | | pagina 1