WE 20 december 1990 128 iouder/verzorger de persoon die een minderjarig kind, dat bij hem inwoont, opvoedt en verzorgt; j. gastouder: de persoon die gastouderopvang biedt, die tot stand komt door bemiddeling van een gastouderbureau; khouder de natuurlijke of rechtspersoon die een kindercentrum of gastouderbureau in stand houdt; 1. groep: een eenheid die bestaat uit een aantal kinderen en een aantal functionarissen en eventueel begeleiders; m. functionaris: de krachtens een arbeidsovereenkomst in een kindercentrum of gastouderbureau werkzame persoon die voldoet aan van toepassing zijnde opleidingseisen n. begeleider: de in een kindercentrum of gastouderbureau werkzame per- soon, die niet voldoet aan opleidingseisen artikel 2 Vergunn i ngsplicht 1. Het is verboden zonder schriftelijke vergunning van bur- gemeester en wethouders een kindercentrum open te stellen of te houden 2. Het is verboden zonder schriftelijke vergunning van bur- gemeester en wethouders een gastouderbureau op te zetten of te houden. artikel 3 Aanvraag oa vergunning 1. De aanvraag om een vergunning, als bedoeld in artikel 2, moet schriftelijk worden ingediend bij burgemeester en wethouders 2. Bij de aanvraag moeten de door burgemeester en wethouders verlangde gegevens op een hiertoe vastgesteld formulier worden overge1egd artikel 4 Weigering en vrijstelling 1Burgemeester en wethouders kunnen de vergunning weigeren indien niet wordt voldaan aan de in of krachtens hoofd- stuk twee van deze verordening gestelde algemene of nadere regels. 6

Raadsnotulen Heemstede | 1990 | | pagina 14