WE 20 december 1990 128 S 3 Overiae regelen artikel 24 Voorkominq verspreidinq infectieziekten 1. Het is aan de houderdan wel deqene die met de daqelijkse leidinq is belast, verboden: aenig persoon tot het kindercentrum of tot eniqe daarmee in verbinding staande lokaliteit, toe te laten of daarin zelf te vertoeven, wanneer, volgens of vanwege de directeur van de Gemeenschappelijke Gezondheids Dienst Zuid-Kennemerland (G.G.D.- Z.K.), daarmee het gevaar van overbrenging van een infectieziektezoals genoemd in de Wet bestrijding infectieziekten en opsporing ziekteoorzakenaanwezig is; b. enig persoon tot het kindercentrum of tot enig daarmee in verbinding staande lokaliteit, toe te laten of daarin zelf te vertoeven, wanneer hij redelijkerwijs kan vermoedendat daarmee het gevaar van overbrenging van een infectieziektezoals genoemd in de onder a. vermelde wet, aanwezig is. 2. Van het in het eerste lid onder a. omschreven verbod is de houder ontheven, zodra de behandeld geneesheer een schrif- telijke verklaring heeft afgegeven, dat de kans op het overbrengen van een infectieziekte is uitgesloten. 3. De bepalingen in het eerste en tweede lid laten onverlet de bepalingen krachtens de in het eerste lid, onder a., genoemde wet. Hoofdstuk 3 Uitzondering-straf-. overgangs- en slotbgpalinqvn artikel 25 Uitzonderingsbepalinqen Deze verordening is niet van toepassing op: a. voorzieningen waarin kinderopvang is geregeld bij of krachtens enig ander wettelijk voorschrift dan deze verordening; b. lokaliteiten waarin aan bezoekers van gebouwen of inrichtingen gelegenheid wordt geboden kinderen voor de duur van het bezoek te doen verblijven. artikel 26 Strafbepaling 1. Hij die handelt in strijd met het bepaalde in artikel 2 en 13 en het bepaalde in Hoofdstuk 2, wordt gestraft met een hechtenis van ten hoogste twee maanden of een geldboete van de tweede categorie. 2. Overtreding van enige bepaling van deze verordening kan voorts worden gestraft met openbaarmaking van de rechter- lijke uitspraak. 13

Raadsnotulen Heemstede | 1990 | | pagina 21