WE 20 december 1990 128 artikel 21 Specifieke regelen kinderdagverblijven De in het derde lid opgenomen bepaling is afkomstig uit de Salarisregeling kinderdagverblijven van de C.A.O.-Welzijnswerk Het laatste lid is opgenomen om te voorkomen, dat kinderen dagen achtereen in een kinderdagverblijf (voor 24-uurs-opvangverker- en. artikel 22 Specifieke regelen peuterspeelzalen Ten aanzien van de groepsgrootte voor peuterspeelzalen is uit- gegaan van dezelfde aantallen per leeftijdscategorie als voor kinderdagverbli jvenVan de twee leidsters hoeft er echter maar één deskundig te zijn. Bij de bepaling van deze norm is uit- gegaan van de situatie zoals deze zich over het algemeen voor- doet bij het niet-ingebouwd peuterwerk. Ook de Salarisregeling sociaal-cultureel werk van de C.A.O.-Welzijnswerkop grond waarvan het personeel van het ingebouwd peuterwerk wordt gesub- sidieerd, schrijft niet ioor, dat per groep twee deskundigen aanwezig moeten zijn. Zoals reeds is aangegeven bij de toelichting op artikel 19 dienen de gesubsidieerde peuterspeelzalen in Heemstede thans te voldoen aan het gestelde in de gemeentelijke subsidieverordening terzake van het peuterwerk. Hierin is bepaald, dat per groep twee beroepskrachten aanwezig dienen te zijn. Deze situatie zal gehandhaafd blijven. Het tweede lid is opgenomen om te voorkomen, dat kinderen hele dagen in een peuterspeelzaal worden opgevangen, terwijl de faciliteiten daarvoor in feite onvoldoende zijn. In de huidige subsidieverordening wordt overigens nog uitgegaan uitgegaan van een maximale verblijfsduur van 3^ uur per dag Deze situatie zal niet worden aangepast. artikel 23 Specifieke regelen buitenschoolse kinderverblijven Hoewel het personeel van buitenschoolse kinderverblijven op dit moment formeel gezien nog niet onder de Salarisregeling kinder- dagverblijven van de CA0-Welzijnswerk valt, wordt in deze verordening ervan uitgegaan, dat dit op korte termijn wel zal gebeuren en is derhalve reeds ingespeeld op de eisen, die genoe- mde regeling stelt. Hierbij wordt echter wel aangetekend, dat het in de praktijk steeds vaker voorkomt, dat buitenschoolse opvang wordt verzorgd door basisscholen, waarbij over het algemeen één deskundige en één of meerdere vrijwi11igers aanwezig zijn. Het op deze scholen werkzame personeel valt echter niet onder de C.A.O.- Welzijns— werk, maar veelal onder het Rechtspositiebesluit onderwijs 23

Raadsnotulen Heemstede | 1990 | | pagina 31