APZ 20 december 1990 nr126 - de verdere voorbereiding van een jumelage op te dragen aan een werkgroep; - de Heemsteedse Kring voor Internationale Vriendschap uit te nodigen haar structuur zodanig te wijzigen dat een tweeledig- heid in contactorganisatie mogelijk wordt. Het comité is van oordeel dat er niet aan valt te ontkomen dat de gemeente een vrij belangrijk bedrag ter beschikking stelt als tegemoetkoming in de kosten die Polen moeten maken voor het reizen naar het westen. Het rapport van het Jumelage—comité is uitvoerig besproken in vergaderingen van ons college. Daarbij kwam twijfel naar voren over de vraag of van voldoende draagvlak in de Heemsteedse samenleving is gebleken. Ook rees de vraag of in verband met de grote veranderingen in Oost-Europa thans een stedenband met een gemeente in Polen moet worden aangegaan. In verband met een en ander heeft ons college op 22 november jl. een gesprek gehad met het comité. Vervolgens heeft de burgemeester ons een nota met betrekking tot dit onderwerp doen toekomen. Deze nota ligt, evenals het rapport van het comité en het verslag van de bespreking, voor u ter inzage °P grond van een en ander zijn wij tot de volgende slotsom gekomen Enerzijds blijft het voor ons de vraag of er voldoende draagvlak binnen de Heemsteedse samenleving aanwezig is voor het aangaan van een officiële jumelage. Anderzijds is in het huidige tijds- gewricht - nu de politieke situatie in Oost-Europa zozeer is gewijzigd en de noden aldaar zo schrijnend zichtbaar zijn gewor- den - naar ons oordeel een jumelage ook niet het geëigende middel om onze betrokkenheid met het wel en wee in Oost-Europa kenbaar te maken. Momenteel bestaan er vanuit Heemstede verscheidene contacten met landen in Oost-Europa. Het lijkt thans meer voor de hand te liggen om daarbij aansluiting te zoeken en die contacten van gemeentewege te stimuleren en zo nodig te coördineren. Een beperking tot Polen past daarbij uiteraard niet. Dat het in de loop van de komende jaren tot een hechtere band met een plaats in Polen of elders zou komen, dient hierbij niet te worden uitgesloten. Hoe het vorenstaande vorm kan krijgen, kan ons inziens het beste worden bezien door een werkgroep. Deze dient in eerste instantie de bestaande contacten te inventariseren en vervolgens aan ons college te adviseren omtrent de ondersteuning van die contacten en eventuele nieuwe initiatieven. 2

Raadsnotulen Heemstede | 1990 | | pagina 4