I V\W« t: -v -27 Fin Aan de raad. GEWIJZIfü) EXEMPLAAR 20 december 1990 BENOEMING COMMISSARISSEN N.V. ENERGIEBEDRIJF ZUID-KENNEMERLAND nr136 Heemstede, 11 december 1990 Bij uw besluit van 25 januari 1990,nr.4, heeft u ingestemd met het omzetten van de energiebedrijven in een structuur N.V. De bij dit besluit behorende samenwerkingsovereenkomst (zie bijlage E van het eindrapport van de Stuurgroep) heeft betrekking op de gasbedrijven in de gemeenten Bloemendaal, Haarlemmer1iede en Spaarnwoude, Heemstede en Zandvoort, alsmede het electriciteitsbedrijf van Heemstede. Tevens is in artikel 8, lid 2, van de samenwerkings- overeenkomst bepaald dat de commissarisposten vervuld dienen te worden door leden van de colleges van burgemeester en wethouders van de betreffende gemeenten. Gelet op het feit dat toen verkiezingen voor de raad aanstaande waren is besloten de benoeming van de commissarissen uit te stellen. Tijdens de discussies bij dit raadsbesluit is toegezegd dat over onderwerpen die in de Algemene Vergadering van Aandeelhouders aan de orde worden gesteld, de zgn. A.V.A., de mening van de raad dan wel de vakcommissie zal worden gevraagd. Voorts zou het aantal en de vertegenwoordiging van de commissarissen nog een nader punt van discussie kunnen zijn. Vervolgens zijn de onderhandelingen met het Energiebedrijf Haarlem geopend, welk bedrijf per 1 januari 1990 als structuur N.V. opereertom te bezien of tot een vorm van samenwerking kan worden gekomen met de toen nog in oprichting zijnde N.V. E.Z.K. In juni j.l. is geconcludeerd dat een samenwerking op korte termijn niet mogelijk is. Hierna zijn en worden voorbereidingen getroffen om het in de aanhef genoemde besluit te effecturen. Pit laat overigens onverlet de pogingen om in de toekomst met Haarlem tot een vorm van samenwerking te komen. Een vorm van samenwerking met een ander bedrijf is noodzakelijkomdat de N.V. E.Z.K. niet voldoet aan de landelijk gestelde norm van 40.000 aansluitingen Naar verwachting zal over enige tijd de gewone N.V. door middel van een wijziging van de statuten worden omgezet in een structuur N.V. Op dat moment dienen de commissarissen bekend te zijn. In eerdergenoemd raadsbesluit van 25 januari 1990,nr.4, zijn de statuten van de structuur N.V. vastgesteld conform bijlage D van het eindrapport van de Stuurgroep. Volgens artikel 21,lid 1, is het aantal commissarissen bepaald op vijf. Volgens lid 4 van dit artikel benoemt de gemeente Heemstede twee commissarissen en de gemeenten Bloemendaal, Haarlemmerliede en Spaarnwoude en Zandvoort ieder een conunissaris Wij stellen u voor te benoemen tot commissarissen voor Heemstede de wethoudersde heer J.de Ruiter en mevrouw M.S.C.Mous.

Raadsnotulen Heemstede | 1990 | | pagina 57